شمالبرگ ShomalBarg.ir

كمك 38 میلیارد تومانی مردم گیلان به بقاع متبركه

كمك 38 میلیارد تومانی مردم گیلان به بقاع متبركه

به گزارش شمال برگ ایسنا/گیلان معاون فرهنگی اوقاف از مشاركت ۳۸ میلیارد تومانی مردم گیلان در طرح مودت بقاع متبركه اطلاع داد و اظهار داشت: از ۹۴۱ بقعه موجود در استان گیلان حدود ۵۰۰ بقعه دارای درآمد هستند كه از این تعداد حدود ۷۰ بقعه درآمد قابل توجهی برای امور خود دارند و بقیه بقاع متبركه با كمك خیرین و واقفین اداره می شود.


محمد قاسم پور در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به مشاركت مردم گیلان در توسعه و عمران بقاع متبركه در چارچوب طرح مودت، اظهار نمود: طرح مودت شامل كمك های غیر نقدی خیرین جهت راه اندازی ساختمان، توسعه و عمران بقاع متبركه است.
وی با اشاره به اینكه از هفته وقف سال قبل تابحال مردم گیلان در چارچوب طرح مودت ۳۸ میلیارد تومان به بقاع متبركه استان كمك كرده اند، اضافه كرد: این كمك ها اغلب شامل خرید اقلامی نظیر كولر، فرش، موكت، مصالح ساختمانی مورد نیاز، راه اندازی راه، آبرسانی و... است.
قاسم پور با اشاره به اینكه شهرستان های رودسر، رشت و لاهیجان بیشترین مشاركت را در طرح مودت داشته اند، اظهار داشت: از ۹۴۱ بقعه موجود در استان گیلان حدود ۵۰۰ بقعه دارای درآمد هستند كه از این تعداد حدود ۷۰ بقعه درآمد قابل توجهی برای امور خود دارند و بقیه بقاع متبركه با كمك خیرین، واقفین و مردم بزرگوار اداره می شود.
معاون فرهنگی اوقاف گیلان خاطرنشان كرد: پیش از این كلیه بقاع متبركه دارای منابع تفهیم بودند و به عبارتی درآمد حاصل از بقاع متبركه باید در سه ردیف عمرانی، فرهنگی و مدیریتی هزینه می شد كه با ابلاغ حجت الاسلام خاموشی، رئیس سازمان اوقاف بقاعی كه درآمد آنان كمتر از ۵۰ میلیون تومان است، منابع تفهیم از آنها برداشته شده است، بنابراین در جهت این ابلاغیه هیات امنای بقاع متبركه در ابتدای سال اولویت های خویش را اعلام نموده و برپایه اولویت ها درآمدهای حاصله هزینه می شود.1398/10/09
21:32:42
5.0 / 5
4245
تگهای خبر: خرید , رشت , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
شمال برگ shomalbarg