شمال برگ ShomalBarg.ir
معاون امور بندری و اقتصادی بندر امیر آباد:

عملیات ۳ ماهه ریلی بندر امیر آباد ۸ هزار و ۳۸۴ تن است

عملیات ۳ ماهه ریلی بندر امیر آباد ۸ هزار و ۳۸۴ تن است

به گزارش شمال برگ ایسنا/مازندران معاون امور بندری و اقتصادی بندر امیر آباد اظهار داشت: حجم عملیات ریلی در بندر امیرآباد طی ۳ ماهه سوم امسال بعنوان تنها بندر متصل به شبكه راه آهن سراسری كشور ۸ هزار و ۳۸۴ تن است.


محمد صادق رنگ آور بامداد امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به عملكرد اداره سرمایه گذاری و امور منطقه ویژه در سه ماه گذشته اظهار نمود: صدور ۴ مورد مجوز راه اندازی سیلوی غلات و مخازن روغن خوراكی توسط سرمایه گذاران بخش خصوصی به ارزش ۶۶۰ میلیارد ریال در اراضی پشتیبانی بندرامیرآباد همچون این اقدامات بوده است.
وی با اشاره به اینكه بندر امیرآباد پایلوت غلات شمال كشور و قابلیت بالایی را در تخلیه و بارگیری كالاهای فله ای دارا است، خاطرنشان كرد: با برنامه ریزی های مدون هزار و ۱۴۸ TEU كالاهای كانتینری در پاییز امسال در بندر امیرآباد تخلیه و بارگیری شده است.
معاون بندری و امور اقتصادی بندر امیر آباد با اشاره به بررسی طرح های سرمایه گذاری ۳ هزار و ۴۱۰ میلیارد ریالی دیگر بخش خصوصی در زمینه های غلات، روغن سویا و خوراك دام و طیور اشاره نمود و اظهار داشت: با عملیاتی شدن این طرح ها میزان كل سرمایه گذاری بخش خصوصی در منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد به ۱۷ هزار و ۸۴۰ میلیارد ریال خواهد رسید.
رنگ آور با تاكید بر ارتقاء و ترویج جایگاه بنادر بعنوان مولفه كلیدی توسعه صنعتی، تجاری و سرمایه گذاری استان از تعیین و تكلیف ۷ مورد از پروژه های سرمایه گذاری دارای تاخیر در دوره ساخت و ساز، بازبینی ۶ مورد از قراردادهای سرمایه گذاری و برگزاری ۱۶ نشست مشترك با سرمایه گذاران به منظور رفع چالش ها و بهبود شرایط كسب و كار در بندر امیرآباد اطلاع داد.
وی همینطور به طرح های مطالعاتی در دست اقدام در معاونت بندری و امور اقتصادی از قبیل مطالعه و تدوین منشور پروژه مربوط به آب شیرین كن، خط لوله روغن خوراكی و پایش ضایعات كشتی اشاره نمود و اضافه كرد: در حال رایزنی با سازمان بنادر و دریانوردی برای اختصاص اراضی جهت افزایش ظرفیت نگهداری غلات با عنایت به استقبال زیاد سرمایه گذاران دراحداث سیلو و انبارهای مسقف هستیم.
معاون بندری و امور اقتصادی بندر امیر آباد با اشاره به اینكه اغلب فعالیتهای بندری الكترونیكی شده است، تصریح كرد: در ۳ ماهه سوم امسال ۱۵ مورد بررسی، صدور، تغییرات پروانه شركت های متقاضی فعالیت و تایید عملكرد شركت های فعال در بندر امیرآباد در سامانه " امور كارگزاران دریایی و بندری " به ثبت رسیده است.
رنگ آور با اشاره به اینكه در ۳ ماه سوم سال جاری تمامی شاخصهای اقتصادی، بازرگانی و سرمایه گذاری این بندر از رشد قابل توجهی برخوردار بوده است، خاطرنشان كرد: تخلیه و بارگیری كالا در پاییز امسال یك میلیون و ۲۷ هزار و ۶۵۶ تن كالا بوده كه از این میزان ۹۵۰ هزار و ۴۱۸ تن مربوط به تخلیه و ۷۷ هزار و ۲۳۸ تن دیگر به بارگیری اختصاص داشته است.
وی خاطرنشان كرد: میزان رشد تمام شاخصهای تعریف شده در تخلیه و بارگیری كالا نسبت به مدت مشابه سال قبل به صورت میانگین ۸۹ درصد بوده كه صادرات كالا با رشد ۷۰ درصدی، ورود موقت كالا با رشد ۱۶۰ درصدی، عملیات كانتینری كالا با رشد ۸۵ درصدی و حمل ریلی كالا با رشد ۵۷ درصدی سهم عمده ای را در ثبت این ركورد بی نظیر داشته است.1398/10/08
20:13:14
5.0 / 5
4704
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
شمال برگ shomalbarg