شمال برگ ShomalBarg.ir

گردش مالی 20 هزار میلیارد تومانی در بخش كشاورزی گیلان

گردش مالی 20 هزار میلیارد تومانی در بخش كشاورزی گیلان

به گزارش شمال برگ ایسنا/گیلان رئیس سازمان جهاد كشاورزی گیلان اظهار داشت: گردش مالی در بخش كشاورزی استان بیشتر از 20 هزار میلیارد تومان است.


علی درجانی امروز در جلسه كشاورزی گیلان كه در سالن جلسات این سازمان برگزار شد، اظهار داشت: تلاش داریم سبب توسعه پایدار و تولیدات سالم در بخش كشاورزی و همین طور امنیت غذایی باشیم.
وی با اشاره به اینكه كشور ایران را می توان در دنیا بعنوان كشوری با اقتصاد كشاورزی محور شناخت، اضافه كرد: یكی از راه های ضربه زدن به ایران كه مورد توجه و برنامه ریزی دشمنان این آب وخاك هم هست حوزه كشاورزی است و ما نیز برنامه هایی برای توسعه و صیانت و حفاظت از كشاورزی داریم.
رئیس سازمان جهاد كشاورزی با اشاره به اینكه گیلان، استانی است كه توسعه، اشتغال و در یك كلام اقتصاد آن به كشاورزی گره خورده است، اشاره كرد: گیلان استانی است كه كمتر از یك درصد از وسعت كشور را به خود مختص كرده است این در حالیست كه بیشتر از سه و نیم درصد تولیدات كشاورزی در آن انجام می شود.
درجانی افزود: خیلی از محصولات بخش كشاورزی و استراتژیك در كشور در استان گیلان توسط كشاورزان این استان در حال تولید است.
وی گردش مالی در بخش كشاورزی در استان گیلان را بیشتر از ۲۰ هزار میلیارد تومان اعلام نمود و اظهار داشت: فقط از محصول برنج تولید شده در استان بیشتر از ۲۰ میلیون نفر از مردم ایران استفاده می نمایند.
رئیس سازمان جهاد كشاورزی اظهار نمود: خیلی از محصولات مانند برنج، چای، نوغان، صنوبر و جنگل ها و مراتع و خیلی از مؤلفه های اصلی امنیت غذایی كشور در این استان تولید می شود.
منبع:

1398/10/03
12:49:30
5.0 / 5
4515
تگهای خبر: تولید , حفاظ , كشاورزی , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg