شمالبرگ ShomalBarg.ir
مدیر امور منابع آب شهرستان صومعه سرا خبر داد

وضعیت شهرستان در مواجهه با سیلاب لطمه پذیر است

وضعیت شهرستان در مواجهه با سیلاب لطمه پذیر است

به گزارش شمال برگ ایسنا/گیلان مدیر امور منابع آب شهرستان صومعه سرا اظهار داشت: وضعیت این شهرستان در مواجهه با طغیان رودخانه ها و وقوع سیلاب لطمه پذیر است.


افشین جارچی در گفت وگو با ایسنا اظهار داشت: شهرستان صومعه سرا با ۱۳ رودخانه كوچك و بزرگ همچون پسیخان، پیش رودبار، ماسوله رودخان، پلنگ ور، مرغك و خالكائی محل تجمیع رواناب سطحی سه شهرستان فومن، شفت و ماسال و تخلیه ی آن به تالاب انزلی است.
وی ادامه داد: خاصیت های توپوگرافیك شهرستان صومعه سرا (پست و هم ارتفاع بودن شهرستان) و حجم قابل توجه آورد رودخانه ها (شامل جریان آب و رسوبات) باعث شده است این شهرستان در مواجهه با طغیان رودخانه ها و وقوع سیلاب وضعیتی لطمه پذیر پیدا كند.
جارچی افزود: از طرف دیگر درهم تنیدگی فرهنگ زیست و زراعت مردم شهرستان صومعه سرا با رودخانه ها و توسعه یافتن بافت مسكونی این شهرستان در امتداد رودخانه ها نیز بر شدت مخاطرات سیل افزوده است.
مدیر امور منابع آب شهرستان صومعه سرا اشاره كرد: اداره منابع آب شهرستان صومعه سرا در قالب وظایف سازمانی خود درباب حفاظت از منابع آب های سطحی و كاهش مخاطرات سیل مبادرت به اجرای پروژه های ساماندهی رودخانه در سطح شهرستان صومعه سرا كرده است.
وی همچون پروژه های اجرا شده و در حال اجرای این اداره را ساماندهی رودخانه در روستاهای فلاح آباد، مردخه، كسما، قصاب سرا، تنیان و سه سار همین طور لایروبی و بهسازی مسیل ها و زهكش ها در روستاهای گازگیشه، گوراب تولم، باقلاكش، چكوور، بهمبر، مازندران محله و آقامحله و پروژه های دیواره سازی خاكی یا سنگی در روستاهای نوده، ازگم، شیخ محله، نوكاشت (بهسازی نهر محمودكیان) و كما (مقاوم سازی ایستگاه پمپاژ كما) بر شمرد.
منبع:

1398/10/02
20:02:38
5.0 / 5
4300
تگهای خبر: حفاظ , گیلان , مازندران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
لینک دوستان شمال برگ
شمال برگ shomalbarg