شمالبرگ ShomalBarg.ir
نماینده مردم نوشهر، چالوس و كلاردشت در مجلس شورای اسلامی مطرح كرد

عرضه بودجه جاری سال ۹۹ و كاهش فروش منابع نفتی

عرضه بودجه جاری سال ۹۹ و كاهش فروش منابع نفتی

به گزارش شمال برگ ایسنا/مازندران نماینده مردم نوشهر، چالوس و كلاردشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینكه از زمان امام راحل بنیانگذار جمهوری اسلامی تاكید بر كاهش منابع نفتی شده است اما متاسفانه اینكار صورت نگرفت، اظهار داشت: تحریم ها بسیار جدی است و اگر سال قبل تا ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار بشكه صادرات داشتیم امسال به زحمت به یك میلیون خواهد رسید.


قاسم احمدی لاشكی عصر روز گذشته در جلسه شورای اداری چالوس كه در سالن فرمانداری این شهرستان برگزار گردید با اشاره به اینكه رئیس جمهورامسال از منابع عمومی ۴۸۴ هزار میلیارد تومان را به مجلس عرضه داد، اظهار نمود: این عدد سال قبل ۴۴۷ هزار میلیارد تومان بوده است.
وی با اشاره به اینكه بیشترین درآمد از طریق مالیات دیده شده است، خاطرنشان كرد: سال گذشته ۱۵۰ هزار میلیارد تومان پیشبینی شد و امسال با تعریف گمركی به ۱۹۵ هزار میلیارد تومان رسیده است كه به نظر می آید فشار بر گردن مردم بیشتر می شود.
نماینده مردم نوشهر، چالوس و كلاردشت در مجلس شورای اسلامی تصریح كرد: برپایه برنامه ششم توسعه قرار بود ۳۶ درصد از فروش نفت به صندوق توسعه ملی داده شود اما با عنایت به شرایط، از مقام معظم رهبری اذن گرفته شد كه تنها ۲۰ درصد از فروش نفت به خزانه دولت واگذار شود.
احمدی لاشكی فروش اموال اضافی را از جانب دولت جهت تامین درآمد، اقدامی نادرست دانست و اظهار داشت: این ها همه بیت المال است و نباید این اموال به فروش برسد.
وی چاپ و فروش اوراق را هم اقدامی نادرست از جانب دولت عنوان نمود و اضافه كرد: سال قبل ۵۱ هزار میلیارد تومان اوراق اجازه داده شد و امسال مقرر است به ۸۱ هزار میلیارد تومان برسد كه این عمل یعنی حق نسل آینده را هم خوردن معنا می دهد.
نماینده مردم نوشهر، چالوس و كلاردشت در مجلس شورای اسلامی با تاكید بر صرفه جویی در مصرف انرژی بعنوان چاره ای درست بیان كرد: تصمیمی كه برای افزایش بنزین در جهت جبران كمبود منابع گرفته شد، نادرست بود و مجلس مخالف این مورد در اجرای اینگونه بود.
احمدی لاشكی خاطرنشان كرد: در جلسه غیر علنی مجلس بنزین با قیمت ۲ هزار تومان عنوان شد و سهمیه هزار تومان باقی بماند كه طرح عرضه شده رای نیاورد یا اینكه قیمت بنزین یك كاسه شود و همه قیمت ها هزار و ۵۰۰ باقی بماند و تا آخر سال این عدد اضافه نشود.
وی این تصمیم دولت را بر افزایش نرخ بنزین بر مردم خیلی سخت دانست و افزود: حال دنبال این هستند كه در قانون هدفمندی یارانه ها به مردم كمك گردد كه درست نیست.
نماینده مردم نوشهر، چالوس و كلاردشت در مجلس شورای اسلامی با تاكید براینكه باید با مردم با صداقت رفتار شود، خاطرنشان كرد: بودجه ۹۹ باید التیام بخش دردها باشد تا مردم را آرام نگه داریم.
منبع:

1398/10/01
10:59:05
5.0 / 5
4835
تگهای خبر: چالوس , فروش , مازندران , نوشهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg