شمالبرگ ShomalBarg.ir
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح:

اعلام موضع قدرت مستلزم قدرت نظامی و اقتصادی می باشد

اعلام موضع قدرت مستلزم قدرت نظامی و اقتصادی می باشد

به گزارش شمال برگ ایسنا/مازندران وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح اعلام موضع را مستلزم قدرت نظامی و اقتصادی دانست و اظهار داشت: بخشی از قدرت دفاعی در حوزه ما است و با این نگاه برنامه وزارت دفاع تنظیم شده كه همان رسیدن به قدرت راهبردی خواهد بود.


امیر سرتیپ حاتمی بامداد امروز در جمع دانشجویان دانشگاه علوم دریایی امام خمینی نوشهر با اشاره به اوضاع احوال كشور در شرایط فعلی و ارزیابی از برخورد دشمنان اظهار نمود: واقعیت این است كشور ما در موقعیت راهبردی و گذرگاهی قرار دارد و بودن دركنار خلیج فارس و دریای عمان موقعیتی را بوجود می آورد كه فی نفسه تهدید نیست و اینكه اگر بخواهد فرصت یا تهدید باشد به ما بستگی دارد.
وی با اشاره به اینكه اتفاقات قرن اخیر این موقعیت را حساس تر كرده است، خاطرنشان كرد: توجه قدرت های جهانی با نظریه پردازی ها و اكتشاف انرژی در منطقه و وقوع انقلاب حساسیت مضاعفی را بوجود آورده كه یا باید در اختیار یك قدرت یا وابسته به یك قدرت شود.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تصریح كرد: چاره فائق آمدن به این مساله و چالش و تبدیل آن به فرصت یك راه دارد و آن هم اینكه قدرت داشته باشیم.
امیر سرتیپ حاتمی با تاكید بر اینكه قدرت اجبار مستقل بودن است، اظهار داشت: در جنگ جهانی اول اعلام بی طرفی كردیم اما كسی توجه نكرد، درجنگ جهانی دوم هم اعلام بی طرفی كردیم اما بازهم حاكمان آن روز نتوانستند سیاست را اعمال كنند.
وی با اشاره به اینكه مولفه های اصلی ما قدرت موشكی، هوایی و دریایی است، اضافه كرد: در دفاع مقدس مطمئن شدیم كه باید از قدرت درونی بهره برد.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به اینكه باید طراحی وساخت در اختیار خودمان باشد، اظهار داشت: امروز فرماندهان ارتش دانش آموخته این دانشگاه بوده كه از یك طرف به لحاظ تربیتی مطابق نیاز جامعه پرورش پیدا می كنند واز طرفی در طراحی وتجهیز كمك خواهند كرد.
امیر سرتیپ حاتمی در خطاب به دانشجویان خاطرنشان كرد: این فرصت تكرار ناشدنی است و باید با برنامه ریزی مراقب پاكی زندگی خود باشید.
وی با اشاره به اینكه ظرف دو سال آینده احتیاج به صادرات در بحث نفتی نخواهیم داشت، بیان كرد: صدمه پذیری های اقتصادی تمام خواهد شد.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح خاطرنشان كرد: نیروی انسانی ومنابع انسانی چه در طراحی و چه در میدان عمل هم اكنون در دانشگاه داخل كشور تربیت می شوند و امروز فرماندهان ارتش دانش آموخته این دانشگاه هستند.
امیر سرتیپ حاتمی هدف از بازدید خود از دانشگاه علوم دریایی امام نوشهر را فرصت مغتنمی برای بودن در جمع جوانان نیروهای مسلح دانست و اضافه كرد: بخشی از خواسته دانشگاه در مورد اقلامی بود كه باید برای آموزش باید مورد استفاده قرار گیرد كه دانشجو بتواند تجهیزات وتسلیحات را ببیند.









1398/09/29
18:48:18
5.0 / 5
4923
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
شمال برگ shomalbarg