شمالبرگ ShomalBarg.ir

برنامه ریزی اشتغال با شبكه فناوری و نوآوری در مازندران

برنامه ریزی اشتغال با شبكه فناوری و نوآوری در مازندران

به گزارش شمال برگ ایسنا/مازندران مدیر شبكه فناوری و نوآوری در مازندران اظهار داشت: شبكه فناوری و نوآوری استان در یك ماه گذشته با حمایت معاون فناوری رئیس جمهور،  پارك علم و فناوری و استانداری مازندران با هدف قصد پایه گذاری و برنامه ریزی فرهنگ اشتغال و كسب و كار در مازندران تشكیل شده است.


سید بهرام سیادتی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینكه پهناور بودن مازندران از غرب تا شرق به لحاظ كارآفرینی برای دولت ایجاد مشكل كرده است، اظهار نمود: شهرهای مازندران دارای جمعیت قابل قبولی بوده و دولت خودرا موظف می داند به همه آنها خدمات رسانی كند اما توان اجرایی شبكه فناوری و نوآوری در كل استان هزینه بالایی دارد چونكه عدم نیروی انسانی كافی به این امر، شرایط را سخت كرده است.
وی اشاره كرد: تسهیل كردن ارائه خدمات پارك علم و فناوری به صورت اینترنتی و مجازی با در اختیار قرار گرفتن مشاوران رایگان، برگزاری دوره های آموزشی در دانشگاه های نوشیروانی و مازندران برای افراد تازه كار كسب و كار، تسهیل كردن خواندن كتاب با آموزش پادكست یا آموزش صوتی در حوزه دانش بنیان از عواملی هستند كه شبكه فناوری و نوآوری مازندران به خود مختص كرده است.
مدیر شبكه فناوری و نوآوری در مازندران با اشاره به اینكه آموزش پادكستی یا آموزش صوتی تسهیل خواندن كتاب را برای مخاطب فراهم نموده است، اظهار داشت: شبكه فناوری و نوآوری در زمینه پادكست این امكان را فراهم نموده تا مخاطب بتواند یك كتاب كامل را با ۱۱ قسمت یك ربعی به پایان رساند و این امر نقش به سزایی در خواندن یك كتاب داشته است چونكه خواندن یك كتاب كامل نیاز به زمان ۲ یا ۳ ماه دارد.
سیادتی با اشاره به اینكه این شبكه هم اكنون برای ۴ نفر به صورت مستقیم ایجاد اشتغال كرده است، اشاره كرد: این شبكه به صورت غیر مستقیم هم می تواند در تور تفریحی و تیم های همایشی اشتغال زیادی را فراهم آورد.
وی تصریح كرد: اطلاع رسانی این شبكه بوسیله نمایشگاه ها و دانشگاه ها صورت می پذیرد و اولویت را برای جذب افراد نوآور و كارآفرین قرار دادیم.1398/09/26
18:57:25
5.0 / 5
4556
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg