شمال برگ ShomalBarg.ir

شهدای مدافع حرم الگوی فداكاری برای نسل جوان هستند

شهدای مدافع حرم الگوی فداكاری برای نسل جوان هستند

به گزارش شمال برگ ایسنا/گیلان سرپرست مركز علمی - كاربردی جهاددانشگاهی لنگرود با اشاره به اینكه متولیان فرهنگی برای شناساندن سیره شهدای مدافع حرم به نسل جوان باید اهتمام داشته باشیم، افزود: شهدای مدافع حرم بهترین الگوی ایثار و فداكاری برای نسل جوان و جامعه محسوب می شوند.


سعید اروندی در دیدار با خانواده شهید گیلانی مدافع حرم، شهید «فرهاد خوشه بر»، فرهنگ ایثار و شهادت را یكی از پشتوانه های محكم و استوار انقلاب اسلامی دانست و اظهار نمود: شهدای دفاع مقدس و مدافع حرم مصداق عینی فرهنگ ایثار و شهادت هستند.
وی عزت و اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران را وامدار ایثارگری و شهادت طلبی جوانانی دانست كه با ایثار و فداكاری از جان خویش در راه خدا گذشتند و اظهار داشت: شهدای مدافع حرم كیلومترها دورتر از مرزها با دفاع از حریم اهل بیت(ع) از كیان اسلام و انقلاب دفاع كردند.


سرپرست مركز علمی - كاربردی جهاددانشگاهی لنگرود، شهدای مدافع حرم را احیاگر نهضت عاشورا دانست و خاطرنشان كرد: این عزیزان با دفاع از حریم اهل بیت(ع) و حضرت زینب(س) یاد شهدای كربلا را در اذهان بشریت زنده كردند و عزت، سربلند و پیروزی را برای اسلام به ارمغان آوردند.
اروندی با اشاره به اینكه متولیان فرهنگی برای شناساندن سیره شهدای مدافع حرم به نسل جوان باید اهتمام داشته باشیم، افزود: شهدای مدافع حرم بهترین الگوی ایثار و فداكاری برای نسل جوان و جامعه محسوب می شوند.
پدر شهید فرهاد خوشه بر هم در این دیدار، با اشاره به شهادت مظلمانه فرزندش در راه دفاع از حریم اهل بیت(ع)، اظهار نمود: ما با ولایت عهد بستیم كه برای عزت و اقتدار نظام جمهوری اسلامی تا پای جان بایستیم.
وی شهدای مدافع حرم را نماد ولایت مداری دانست و اضافه كرد: ما ملتی غیور هستیم و از دشمن هراس نداریم و با داشتن رهبری حكیم و فرزانه از همه گردنه های سخت و دشوار عبور خواهیم كرد.
این دیدار با حضور كاركنان و دانشجویان مركز علمی - كاربردی جهاددانشگاهی لنگرود برگزار گردید.


به گزارش شمال برگ به نقل از ایسنا، شهید فرهاد خوشه بر در سال ۱۳۶۰ در خراط محله كوشالشاه از توابع شهرستان لنگرود متولد شد. این شهید بزرگوار حین عملیات سپاه پاسداران در ۱۰ اسفند ۱۳۹۳ در تل قرین سوریه به شهادت رسید.
او سومین شهید گیلانی مدافع حرم است كه برای دفاع از حرم های شریف حضرات معصومین(ع) در سوریه و عراق به شهادت رسیده است. پیكر این شهید بزرگوار با حضور گسترده مردم در شهرستان لنگرود گیلان تشییع و در گلزار شهدای این شهر به خاك سپرده شد.
از شهید خوشه بر دو فرزند به نامهای محمد و فاطمه به یادگار مانده و دختر این شهید مدافع حرم شش ماه پس از شهادت پدرش به دنیا آمد.

1398/09/23
22:05:20
5.0 / 5
4684
تگهای خبر: گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان شمال برگ
شمال برگ shomalbarg