شمال برگ ShomalBarg.ir
استاندار گیلان:

جمعیت هلال احمر از كانون های اعتماد و امیدآفرینی است

جمعیت هلال احمر از كانون های اعتماد و امیدآفرینی است

به گزارش شمال برگ ایسنا/گیلان نماینده عالی دولت در استان گیلان اظهار داشت: جمعیت هلال احمر یكی از كانون های امیدآفرینی و اعتماد در كشور و از بزرگترین ظرفیت های خدمت رسانی به مردم است.


ارسلان زارع امروز در همایش روز جهانی داوطلب با اشاره به شعار امسال این روز با عنوان «برای آینده ای فراگیر داوطلب شو» اظهار نمود: با همت جمعیت هلال احمر استان بالغ بر ۱۱ هزار نفر عضو هستند كه انشاء الله تا آخر سال آینده این تعداد به ۱۵ هزار نفر برسد و برای تحقق این هدف، تلاش خواهیم كرد.
وی با اشاره به اینكه جمعیت هلال احمر برای عموم جامعه، نماد آرامش است اضافه كرد: مردم در هر نقطه كشور و جاده ها كه هلال احمر را می بینند، آرامش می گیرند چونكه احساس می كنند عده ای برای نجات آنان و دیگران حضور دارند و هیچ لذتی ارزشمندتر از نجات جان یك انسان نیست.
نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به اینكه جمعیت هلال احمر یكی از كانون های امیدآفرینی و اعتماد در كشور و از بزرگترین ظرفیت های خدمت رسانی به مردم است، اظهار داشت: اعتماد مهمترین سرمایه اجتماعی این سازمان بزرگ مردم نهاد در كشور است كه نمونه های آن مانند كمك رسانی در سیل امسال، به هموطنان بود كه در استان بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال كمك های نقدی و غیرنقدی جمع آوری شد.
استاندار گیلان با اشاره به اینكه هلال احمر همواره برای مردم، پیام آور امید و مهربانی است، افزود: فعالیتهای داوطلبانه با میل و اراده و به صورت خودجوش صورت می گیرد كه می تواند نقش موثری در تقویت و افزایش اعتماد و همكاری بیشتر به خصوص نیكوكاران و خیرین بوجود آورد.
وی با اشاره به اینكه حلقه اتصال میان نیكوكاران و نیازمندان داوطلبان هستند، اظهار داشت: در این میان زمینه همكاری و مشاركت های خیران و نیكوكاران در تأمین امكانات، تجهیزات، زیرساخت ها، برنامه ها و اهداف جمعیت هلال احمر می تواند مفید و مؤثر باشد.
زارع، هلال احمر را سرمایه های اجتماعی هر جامعه دانست و خاطرنشان كرد: این مجموعه از سطح بالای اعتماد عمومی در بین آحاد مختلف جامعه برخوردار می باشد و در این راه دولت تدبیر و امید با وجود همه محدودیت ها، در جهت تجهیز این سازمان به اورژانس هوایی و تجهیز پایگاه های جاده ای حمایت های خوبی انجام داده است.
وی با اشاره به حادثه خیز بودن استان گیلان اظهار داشت: هلال احمر در مواقع سختی و مشكلات مردم، چشم امید آنان بوده و این مجموعه بخصوص داوطلبان در همه صحنه ها به صورت فعال نقش آفرینی می كنند و پشتوانه خوبی برای مردم و وسیله نجات برای انسان ها هستند كه این همراهی و آمادگی باید مستمر باشد.
نماینده عالی دولت در گیلان ارتقاء آگاهی های نسل آینده از راه آموزش و توانمندسازی در زمینه مشاركت های اجتماعی و فعالیتهای اجتماع محور بخصوص مدیریت بحران را امری ضروری و مهم دانست و اضافه كرد: بخش داوطلبان جمعیت هلال احمر به خوبی در حال تقویت است و شعار امسال روز جهانی داوطلب «برای آینده ای فراگیر، داوطلب شو» هم بر همین مبناست.
استاندار گیلان با اشاره به اینكه هلال احمر ظرفیت های زیادی در حوزه توانمندسازی دارد تصریح كرد: همه گروه های داوطلب همچون جوانان و فارغ التحصیلان دانشگاهی می توانند با هم افزایی در مدیریت بحران، در تسكین آلام بشری و انجام فعالیتهای بشردوستانه هم نقش های مؤثری ایفا كنند.
به گزارش شمال برگ به نقل از ایسنا، در انتها این همایش از ۲۴ داوطلب منتخب گیلان تقدیر گردید. همینطور بازارچه نیكوكاری با نام چتر مهربانی كه با همت داوطلبان سرپرست خانوار دایر شده و عواید فروش آن به دانش آموزان كم بضاعت تعلق می گیرد؛ راه اندازی شد.1398/09/20
21:21:39
5.0 / 5
4624
تگهای خبر: تجهیزات , زمین , فروش , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
لینک دوستان شمال برگ
شمال برگ shomalbarg