شمالبرگ ShomalBarg.ir
مدیر كل پزشكی قانونی استان اعلام كرد

فوت ۴۵۰ نفر ناشی از تصادفات رانندگی مازندران طی ۸ ماه سالجاری

فوت ۴۵۰ نفر ناشی از تصادفات رانندگی مازندران طی ۸ ماه سالجاری

به گزارش شمال برگ ایسنا/مازندران مدیر كل پزشكی قانونی مازندران اظهار داشت: در ۸ ماهه امسال ۴۵۰ نفر (۳۴۰مرد و مابقی زن) بر اثر تصادفات رانندگی جان باختند كه این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶ درصد افزایش داشته است.


به گزارش روابط عمومی اداره كل پزشكی قانونی مازندران، علی عباسی با اشاره به اینكه محور درون شهری با ۱۲۵ نفر با افزایش ۳۰ درصدی و جاده های برون شهری و راه روستایی با ۳۲۵ و كاهش ۲ درصدی فوتی ناشی از تصادف در آن به ثبت رسیده است، اظهار نمود: برپایه این گزارش بیشترین آمار تلفات حوادث رانندگی مربوط به شهرستان های ساری، میاندرود با ۷۱، بابل با ۶۲ و قائمشهر و سیمرغ با ۵۰ مورد بیشترین و گلوگاه با ۵ مورد كمترین فوتی ناشی از تصادفات رانندگی گزارش شده است.
وی خاطرنشان كرد: در زمان وقوع تصادف ۱۰۷ نفر از افراد عابرین پیاده، ۹۲نفر سر نشین، ۸۸ نفر موتور سوار، ۸۵ نفر راننده و ۷ مورد هم دوچرخه سوار فوتی به ثبت رسید.
مدیر كل پزشكی قانونی مازندران با اشاره به اینكه صرفا آمار مصدومینی كه به مراكز پزشكی قانونی ارجاع می شود در این سازمان ثبت شده است، اظهار داشت: ۱۰ هزار و ۳۹۰ نفر مصدوم از تصادفات رانندگی در ۷ ماه امسال به پزشكی قانونی رجوع كردند.
عباسی خاطرنشان كرد: دستگاه های اجرایی مازندران می توانند در امر فرهنگ سازی با استفاده از آمارهای پزشكی قانونی با برنامه ریزی پیشگیرانه و ارتقای آگاهی عمومی مردم در جهت كاهش آمار كشته ها و مصدومین در حوادث رانندگی موثر باشند.1398/09/20
17:22:48
5.0 / 5
4640
تگهای خبر: ساری , مازندران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg