شمال برگ ShomalBarg.ir
یك مسئول مطرح كرد

گیلان دارای ظرفیت های بالا برای توسعه صادرات غیرنفتی كشور

گیلان دارای ظرفیت های بالا برای توسعه صادرات غیرنفتی كشور

به گزارش شمال برگ ایسنا/گیلان رئیس سازمان صمت گیلان اظهار داشت: گیلان ظرفیت های بالایی برای تحقق اهداف مورد نظر كشور در توسعه صادرات غیرنفتی دارد.


فرها دلق پوش در جلسه توسعه صادرات غیرنفتی كه الان در سالن شهید انصاری استانداری گیلان در حال برگزاری است، اظهار داشت: هدف سالیانه ما در مورد میزان صادارات غیرنفتی ۵۰۰ میلیون دلار است كه تابحال ۵۰ درصد آن محقق شده است.
وی با اشاره به اینكه به ماه های پایانی سال نزدیك می شویم، اضافه كرد: باید تلاش مضاعف داشته باشیم تا اهداف مورد نظر توسعه صادرات غیرنفتی استان محقق شود.
دلق پوش با اشاره به اینكه گیلان امكانات فیزیكی و ظرفیت های بسیار خوبی برای ارتقای توسعه صادرات غیرنفتی دارد، افزود: افزایش مشوق ها و پشتیبانی از تجار باعث خواهد شد ظرفیت های استان در جهت توسعه صادارت بیشتر از میزان امروز بكار گرفته شوند.
رئیس سازمان صمت گیلان، خاطرنشان كرد: هم افزایی عملكردهای دستگاه های مربوطه منجر به تقویت بخش خصوصی و تقویت تسهیل صادرات می شود و باید تدابیر لازم در این خصوص بیشتر از وضعیت فعلی برنامه ریزی شود.
دلق پوش با اشاره به اینكه همه تلاش ما این است فعالیت های بخش خصوصی گیلان را بیشتر نماییم، تصریح كرد: در این نشست می خواهیم موانع را برطرف نماییم و به حل مشكلات بپردازیم.
وی اظهار داشت: دولت اراده رفع مشكلات را دارد و توسعه صادرات غیرنفتی جز اهداف اساسی استان ها قرار گرفته است و تحقق این امور همت عمومی را می طلبد.
رئیس سازمان صمت گیلان، اضافه كرد: برای ارتقای رقابت كالاهای تولید شده در استان با كشورهای همسایه و حتی استان های همجوار باید كیفیت را بالا ببریم.
دلق پوش اظهار نمود: حمل و نقل ریلی و زمینی و... از ظرفیت های بزرگ استان است كه برای توسعه صادارات غیرنفتی می توان از آن بهره برد و اگر این زیرساخت ها در جاهای دیگر بود حتما بهره بیشتری از آن ها برده می شد.
رئیس سازمان صمت گیلان اظهار داشت: بخش خصوصی نیروی محركه صادرات است و وظیفه اصلی ما حل مشكلات این بخش مهم اقتصادی كشور است.1398/09/17
14:04:00
5.0 / 5
4504
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان شمال برگ
شمال برگ shomalbarg