شمالبرگ ShomalBarg.ir
معاون فرهنگی سازمان جهاددانشگاهی گیلان:

بیانیه گام دوم انقلاب با كمك دانشجویان به گفتمان عمومی تبدیل گردد

بیانیه گام دوم انقلاب با كمك دانشجویان به گفتمان عمومی تبدیل گردد

به گزارش شمال برگ ایسنا/گیلان معاون فرهنگی سازمان جهاددانشگاهی گیلان با اشاره به اینكه گام دوم انقلاب گامی برای خودسازی، جامعه پرداری و تمدن سازی است، اظهار داشت: نیازمند تبدیل بیانیه گام دوم انقلاب به گفتمان عمومی با كمك دانشجویان هستیم.


حسین فرختار در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اینكه ۱۶ آذر به نماد بصیرت، دین داری، آرمان خواهی، آزادی طلبی و استكبارستیزی دانشجویان كشور تبدیل گشته است، اظهار نمود: روز دانشجو فرصتی برای بازبینی هویت انقلابی دانشجویان ایران اسلامی است.
وی دانشجویان و دانشگاهیان را از تاثیرگذارترین و پیشروترین اقشار جامعه در آگاهی بخشی و بصیرت افزایی و ایجاد شور و شعور انقلابی دانست و اضافه كرد: دانشجویان بعنوان قشر فرهیخته و فهیم جامعه همیشه با حضور در عرصه های مختلف كشور عامل توسعه و پیشرفت بوده اند.
معاون فرهنگی سازمان جهاددانشگاهی گیلان ۱۶ آذر را روز خودباوری نسلی دانست كه نقشی اساسی و پایه ای در پیشرفت و آبادانی ایران داشته و دارند و اشاره كرد: قشر دانشجو و دانشگاهی نیروی فعال و پویای هر جامعه و بازوی توانمند علمی هر كشور شمرده می شود.
وی با اشاره به اینكه دانشجویان باید با مسئولیت پذیری، حقیقت جویی و با تاكید بر استعدادهای خدادادی و بهره گیری از ثروت مادی و معنوی كشور در راه سربلندی و عزت ایران قدم بردارند، اظهار داشت: اگر روزی دانشجویان راه مبارزه با طاغوت داخلی و استعمار خارجی را بر عهده داشتند، امروز باید با حفظ مواضع انقلابی، جهاد علمی را سرلوحه اندیشه و عمل خود قرار دهند.
فرختار اعتماد به جوانان تحصیلكرده را یكی از لازمه های رشد و بالندگی جامعه دانست و اظهار داشت: پررنگ تر شدن نقش جوانان در عرصه تصمیم گیری و تقویت بنیه علمی كشور، آینده ایران اسلامی را تضمین خواهدنمود.
این مدرس دانشگاه با اشاره به اینكه نقش بی بدیل دانشگاه در توسعه علمی، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی بر هیچ كسی پوشیده نیست، اشاره كرد: باید دانشجو را بشناسیم، به توانایی هایش ایمان بیاوریم و زمینه های اثرگذاری وی را در جامعه فراهم نماییم.
فرختار، حضور هوشیارانه، بانشاط و فعال در صحنه را مطالبه مقام معظم رهبری از قشر دانشگاهی دانست و اظهار داشت: گام دوم انقلاب اسلامی طبق فرمایشات رهبر معظم انقلاب، گامی برای خودسازی، جامعه پردازی و تمدن سازی است و پس نیازمند تبدیل بیانیه گام دوم انقلاب به گفتمان عمومی با كمك دانشجویان هستیم.
وی با اشاره به اینكه علم بر خواسته از ایمان ظلم و استكبار را برنمی تابد، اشاره كرد: امروز استقلال، آزادی و امنیت كشور مرهون فداكاری جوانانی است كه در دوران های مختلف راه را بر استعمار و استثمار كشور و ملت بستند و با كسب علم و دانش توام با خودسازی و تزكیه نفس راه پیشرفت و عدالت را در پیش گرفتند.
منبع:

1398/09/16
23:45:17
5.0 / 5
4475
تگهای خبر: اقتصادی , زمین , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg