شمال برگ ShomalBarg.ir
مدیركل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان:

نهضت دیدار با خانواده های شهدا از 22 بهمن اجرایی می شود

نهضت دیدار با خانواده های شهدا از 22 بهمن اجرایی می شود

به گزارش شمال برگ ایسنا/گیلان مدیركل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان با اشاره به اینكه نهضت دیدار با خانواده های شاهد و ایثارگر باید مورد توجه دستگاه های اجرایی قرار گیرد، تصریح كرد: از ۲۲ بهمن امسال لغایت ۲۲ اسفندماه نهضت دیدار با خانواده های شهدا و ایثارگران با مشاركت مدیران دستگاه ها و فرمانداران اجرا خواهد شد.


عبدالله پاكاری در شورای مدیران بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان، با اشاره به تنگناهای مالی كشور كه به واسطه دشمنی بی سابقه كشورهای استكباری ایجاد شده، اظهار نمود: امروز در جنگ اقتصادی قرار داریم و دشمن به هر بهانه ای به دنبال فشار وارد كردن بر ایران است.
وی مقاومت و ایستادگی ملت ایران را عامل ناامیدی دشمن دانست و اضافه كرد: همانگونه كه دشمن در عرصه نظامی در مقابل فرهنگ ایثار و شهادت جوانان این مرز و بوم شكست خورد، در جنگ اقتصادی هم احساس ناكامی می كند و نقشه هایش را نقش بر آب می بیند بنابراین به دنبال ایجاد تفرقه و نفاق و فتنه در كشور و بین مردم است.
مدیركل بنیاد شهید گیلان با تاكید بر ضرورت حفظ وحدت و همدلی و وفاق بین آحاد جامعه و مسؤلان، خاطرنشان كرد: جامعه هدف بنیاد شهید خانواده بزرگ شهدا و ایثارگران هستند كه جایگاه و منزلت ویژه برای ما دارند بنابراین باید با برنامه ریزی های لازم زمینه رضایتمندی این قشر معظم را فراهم نماییم، چونكه خانواده های شهدا و ایثارگران هم تحت تأثیر شرایط اقتصادی هستند و باید در پاسخگویی به آنان نهایت شكیبایی و سعه صدر را به خرج دهیم.
پاكاری، اقتصاد مقاومتی مد نظر مقام معظم رهبری را تنها راهگشای مشكلات اقتصادی كشور دانست و اظهار داشت: باید با صرفه جویی و ارتقای بهره وری و استفاده بهینه از همه ظرفیت ها و امكانات یك مدیریت جهادی داشته باشیم و از روش های ابتكاری در مواجهه با مسائل روز بهره بگیریم.
این مقام مسئول عدم اجرای بخشی از قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران را به واسطه محدودیت های بودجه ای دولت دانست و خاطرنشان كرد: یكسری از مشكلات در سطح ملی است و از توان بنیاد شهید استان خارج است، اما در سطح استان و شهرستان ها عملكرد قابل قبولی داریم و تعامل خوبی بین ادارات بنیاد شهید با فرمانداران و مدیران ادارات و ائمه جمعه جهت رسیدگی به ایثارگران برقرار است.
پاكاری با اشاره به اینكه در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفندماه امسال قرار داریم، اظهار داشت: حضور در انتخابات و كوشش برای برگزاری هرچه بهتر برگزار شدن انتخابات یك وظیفه ملی و مذهبی است، اما روسای ادارات بنیاد شهید بعنوان كارگزاران نظام حق جهت گیری و پشتیبانی از جناح یا كاندیدای خاص را ندارند. همینطور نباید اجازه دهیم یادواره های شهدا مكانی برای تبلیغات انتخاباتی شود.
وی دهه فجر را فرصت ویژه برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از راه برگزاری برنامه های فرهنگی دانست و خاطرنشان كرد: ۲۲ بهمن یكی از اعیاد ملی ماست و باید در گرامیداشت این ایام بكوشیم.
مدیركل بنیاد شهید گیلان درمان، اشتغال و دیدار با خانواده های شاهد و ایثارگر را همچون مباحث اولویت دار بنیاد شهید دانست و متذكر شد: امروزه میانگین سنی والدین شهدا به بیشتر از ۸۰ سال رسیده و بنابراین نیازمند مراقبتند. البته ۴۲ درصد از والدین شهدای استان مشمول حق پرستاری شدند، در حالیكه میانگین كشوری آن ۲۰ درصد می باشد.
پاكاری ۲۲ اسفند امسال را مصادف با چهلمین سالگرد تاسیس بنیاد شهید و امور ایثارگران دانست و تصریح كرد: باید از ظرفیت تشكل های ایثارگری در برگزاری ویژه برنامه های هفته شهدا استفاده نماییم.
وی خواهان همكاری شهرداری های استان جهت بازسازی و نوسازی یادمان های شهدا در آستانه عید نوروز شد و اظهار داشت: ادارات بنیاد شهید با مشاركت فرمانداران مراسم بیعت با شهدا را با جدیت دنبال كنند. همینطور استفاده از ظرفیت شورای مشورتی ایثارگران و شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت شهرستان ها مورد توجه ادارات بنیاد قرار گیرد.

تهیه ۱۰۰ مصاحبه با والدین شهدا در آستانه چله بنیاد شهید
محمدرضا داوطلب، معاون فرهنگی بنیاد شهید گیلان نیز، خانواده های شهدا و ایثارگران را بهترین قشر جامعه دانست و اظهار نمود: خدمت به خاندان معظم شهدا و ایثارگران یك توفیق الهی است كه نصیب مجموعه همكاران بنیاد شده است.
وی مهربانی با جامعه هدف را یك اصل در بنیاد شهید دانست و اضافه كرد: امروزه به واسطه تحریم های ناجوانمردانه و ظالمانه استكبار جهانی گرفتار محدودیت های مالی و بودجه ای هستیم و شرایط اقتصادی سختی بر جامعه حاكم است بنابراین همانگونه كه رهبر انقلاب فرمودند، باید با وحدت و همدلی و ایثار و مقاومت از این پیچ تاریخی عبور نماییم.
معاون فرهنگی بنیاد شهید گیلان ۲۲ اسفند امسال را مصادف با چهلمین سالگرد تاسیس بنیاد دانست و اظهار داشت: در هفته بزرگداشت مقام شهدا ۴۰ ویژه برنامه در حوزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت خواهیم داشت.
داوطلب، شهدا را الگوهای ایثار و مقاومت و ایستادگی دانست و عنوان كرد: باید از ظرفیت حسینیه های شهدای سراسر استان در حوزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بهره بگیریم.
او همینطور از تهیه یكصد مصاحبه با والدین شهدای گیلان در آستانه چهلمین سالگرد تاسیس بنیاد شهید اطلاع داد و افزود: نهضت دیدار و سركشی از خانواده های شهدا از ۲۲ بهمن لغایت ۲۲ اسفند اجرا خواهد شد.1398/09/15
21:28:12
5.0 / 5
4694
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
شمال برگ shomalbarg