شمالبرگ ShomalBarg.ir

اولین كنگره شهدای دانش آموز دختر مازندران انجام شد

اولین كنگره شهدای دانش آموز دختر مازندران انجام شد

به گزارش شمال برگ ایسنا/مازندران اولین كنگره شهدای دانش آموز دختر مازندران با محوریت گرامیداشت یاد و خاطره چهار دختر دانش آموز شهید استان و با همكاری اداره كل امور بانوان و خانواده استانداری و سپاه كربلا در سالن الغدیر سپاه ساری برگزار گردید.


روح الله ترابی نسب معاون فرهنگی قرارگاه پیشرفت و آبادانی كشور در اولین كنگره شهدای دانش آموز دختر مازندران با اشاره به اینكه در دوران دفاع مقدس بیشتر از ۵۵۰ هزار دانش آموز در جنگ شركت كرده بودند، اظهار نمود: از مجموع دانش آموزان رزمنده ۳۶ هزار نفر شهید و بعضی از آنان مفقود الاثر و بیشتر از ۸۵۶ نفر جانباز شدند.
وی با اشاره به اینكه پیروزی دفاع مقدس مدیون خون شهدای دانش آموز و خصوصاً اقشار مختلف جامعه بوده است، اشاره كرد: جنس حضور دانش آموزان در دفاع مقدس نسبت به افراد دیگر متفاوت بوده چونكه نگاه مادی و دنیوی نداشتند و جاذبه های دنیا در نگاه آنها جایگاهی نداشته است.
معاون فرهنگی قرارگاه پیشرفت و آبادانی كشور درباب پیروزی خرمشهر در دوران دفاع مقدس اشاره كرد: دشمن در آن زمان ۳۳ روز مقاومت كرده كه این شهر را فتح كند چونكه اتحاد مردم در آن زمان پیروزی فتح خرمشهر را به دنبال داشت و امروزه قدرت ایران به همین اتحادها وابسته است.
ترابی اظهار داشت: زمانی كه دشمن در دوران دفاع مقدس به ایران حمله كرده بود، ایرانیها توانستند با دست خالی و اسلحه اندك ارزش كشور خودرا برای همیشه حفظ كنند.
نگاه بسیجی برگرفته از فرهنگ عاشورایی است
عسگر مجیدی معاون اجرایی سپاه كربلا مازندران در ادامه این كنگره اضافه كرد: اگر در نگاه بسیجی مجاهدت و شهادت افتخار بوده برگرفته از فرهنگ عاشورایی امام حسین (ع) است چونكه امام حسین برای پایندگی اسلام جان خودرا داده كه امروز به یك جنبش ماندنی در كشورهای مختلف تبدیل گشته است.
وی افزود: بسیجیان ما كسانی بودند كه در جنگ صف آرایی كردند و این نظام را برای همیشه ماندگار جلوه دادند و امروزه به یك الگو برای كشورهای اسلامی تبدیل گشته اند چونكه دفاع مقدس نگاهی معنوی و آخرتی را به دنبال داشت.
معاون اجرایی سپاه كربلا مازندران با اشاره به اینكه طبق فرمایش مقام معظم رهبری گام دوم انقلاب زمینه های مناسب برای پیشرفت علم بوده است، عنوان كرد: علم گام دوم انقلاب را باید در اقتصاد سهیم دانسته و باید آنرا در مدرسه نهادینه نماییم.
مجیدی تصریح كرد: امروزه دشمن جنگ خودرا بوسیله فضای نرم به راه انداخته است بدین سبب دانش آموزان ما باید بیاموزند تا در مقابل زورگویی دشمنان بایستند و از كشور خود دفاع كند، در جنگ سخت همین دانش آموزان در مقابل دشمن ایستادگی كرده و همین اتحادها امروز ایران را به قدرتی تبدیل نموده است.1398/09/13
23:40:15
5.0 / 5
4834
تگهای خبر: زمین , ساری , شركت , مازندران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
شمال برگ shomalbarg