شمال برگ ShomalBarg.ir

فرود جمعیت پرندگان مهاجر لاهیجان افزایش یافته است

فرود جمعیت پرندگان مهاجر لاهیجان افزایش یافته است

به گزارش شمال برگ ایسنا/گیلان رئیس اداره محیط زیست لاهیجان اظهار داشت: جمعیت پرندگان مهاجر این شهرستان نسبت به سال قبل افزایش یافته است.


علی امیری در گفت وگو با ایسنا اظهار نمود: زیستگاه های لاهیجان به خصوص تالاب امیركلایه از مكان های امن زمستان گذارنی پرندگان مهاجر است.
وی اضافه كرد: امسال بر مبنای شواهد عینی جمعیت فرود آمده در زیستگاه های این شهرستان مطلوب است.
امیری با اشاره به اینكه بعد از سرشماری پرندگان مهاجر كه در ماه های آینده صورت خواهد گرفت، تصریح كرد: میزان دقیق جمعیت پرندگان فرود آمده در این شهرستان اطلاع رسانی می شود.
وی خاطرنشان كرد: شرایط آب و هوای مطلوب یكی از علل افزایش جمعیت پرندگان مهاجر در سال جاری بوده است.
رئیس اداره محیط زیست لاهیجان اظهار داشت: بیشترین نوع پرندگان مهاجری كه در لاهیجان فرود می آیند، از نوع مرغابی سانان هستند.
وی اظهار نمود: با گشت و نظارت مستمر از جانب این اداره با شكارچیان غیرمجاز برخورد قانونی می شود.
به گزارش شمال برگ به نقل از ایسنا، چنگر، خوتكا، اردك سر سبز، اردك سرحنایی، باكلان، كشیم بزرگ، كشیم گردن سیاه، كشیم كوچك، حواصیل شب، كاكایی خزری و كاكایی های سر سیاه پرندگان مهاجری هستند كه برای زمستان گذرانی میهمان لاهیجان می شوند.
هر ساله با فرا رسیدن فصل سرما در عرض های شمالی كره زمین، پرندگان جهت بقا و تغذیه بر حسب غریزه مبادرت به مهاجرت به عرض های جنوبی تر كه دارای آب و هوایی معتدل تر است می كنند.
شمال روسیه و سیبری از مامن های زادآوری خیلی از گونه های پرندگان در جهان به شمار می روند. مهاجرت های سه تا چهار هزار كیلومتری پرندگان از كریدورهای مختلف به كشور ایران هم همواره حائز اهمیت می باشد.
تالاب ها، آبندان ها، خورها، مصب ها و سواحل در استان های شمالی كشور محل مناسبی جهت استراحت و پیمودن فصول سرد سال برای پرندگان محسوب می شوند و یكی از مكان های امن فرود این پرندگان بعد از تالاب انزلی و پارك ملی بوجاق، تالاب امیركلایه است.1398/09/12
21:55:59
5.0 / 5
4903
تگهای خبر: زمین , شمال , گیلان , مهاجرت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان شمال برگ
شمال برگ shomalbarg