شمالبرگ ShomalBarg.ir

احیای همایش ملاصدرا توسط مركز ترویج علوم انسانی

احیای همایش ملاصدرا توسط مركز ترویج علوم انسانی

به گزارش شمال برگ ایسنا/مازندران همایش ملاصدرا كه آخرین بار در سال ۹۴ برگزار شده بود بعد از ۴ سال توسط «مركز ترویج علوم انسانی» با رویكرد تقویت و آشنایی بیشتر معلمان و دانش آموزان به رشته های علوم انسانی جانی باردیگر گرفت.


اسفندیار نظری معاون متوسطه آموزش و پرورش مازندران در «همایش ارتقای كیفیت آموزش علوم انسانی در مدارس» اظهار داشت: به همت مركز ترویج علوم انسانی، همایش ملاصدرا بعد از ۴ سال احیا خواهد شد.
وی خاطرنشان كرد: علوم انسانی زیربنای توسعه است و این علم از متوسطه دوم آغاز می شود ازاین رو لازم است تا بنیان های آنرا در مدارس قوی نماییم.
معاون متوسطه آموزش و پرورش مازندران با اشاره به اینكه دانش آموزان علوم انسانی سرمایه‌ی اصلی كشور هستند، اظهار نمود: نظام تربیت رسمی و عمومی در افق ۱۴۰۴ باید مبتنی بر نظام معیار اسلامی، فرهنگ و تمدن اسلامی-ایرانی و قوام بخش آنها و زمینه ساز تحقق جامعه‌ی دانایی محور، برخوردار از توانمندی تربیتی ممتاز، توانمند در زمینه سازی برای شكوفایی استعدادها و شكل گیری هویت اسلامی ایرانی شود.
نظری تصریح كرد: مركز ترویج علوم انسانی، طلایه دار كار اثر بخش و مجموعه ای برخوردار از مدیران آینده نگر، كمال جو و تحول آفرین است.
وی افزود: یكی از تأكیدات مقام معظم رهبری و مسئولین وزارتی، توجه به رشته های علوم انسانی و هدایت دانش آموزان مستعد و باهوش به این رشته است.
معاون متوسطه آموزش و پرورش مازندران اضافه كرد: در این راستا جشنواره كیفیت بخشی به علوم انسانی (ملاصدرا) با رویكرد تقویت و آشنایی بیشتر معلمان و دانش آموزان به رشته های علوم انسانی در سطح كشوری و استانی برگزار می گردد.
نظری ضمن تشكر از مركز ترویج علوم انسانی برای برگزاری همایش های ارتقاء بخشی علوم انسانی در استان های مختلف خاطرنشان كرد: امیدواریم با رشد بیشتر مراكزی مانند مركز ترویج علوم انسانی شاهد ارتقای این رشته‌ی حیاتی در سطح كشور باشیم.
1398/09/04
11:53:32
5.0 / 5
4232
تگهای خبر: رشت , زمین , كیفیت , مازندران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
لینک دوستان شمال برگ
شمال برگ shomalbarg