شمال برگ ShomalBarg.ir
سرپرست فرمانداری فومن:

ضرورت حفظ وحدت و انسجام ملی در روزهای انتخابات

ضرورت حفظ وحدت و انسجام ملی در روزهای انتخابات

به گزارش شمال برگ ایسنا/گیلان سرپرست فرمانداری فومن با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری كه رسانه ها را به رعایت عدالت، اجرای قانون و حفظ ارزش های جامعه اسلامی دعوت می كند، اظهار داشت: هدف مشترك اهالی رسانه و مدیران حفظ انسجام، وحدت ملی و ایجاد آرامش در جامعه باشد و تلاش شود.


حمید رضایی در نشست با اصحاب رسانه، اظهار داشت: با عنایت به در پیش بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی بعنوان مهمترین رویداد سیاسی سال ۹۸ از فعالین رسانه ای شهرستان فومن درخواست می شود با رعایت هنجارها و اصول قانونی در این حوزه به فعالیت بپردازند.
وی با اشاره به اینكه ارتباطات پایه و اساس ارتقای آدمی در اجتماع است، اظهار داشت: انتقال آزاد اطلاعات توسط رسانه ها در بعضی موارد ممكنست سبب گمراهی شود.
سرپرست فرمانداری فومن با تاكید بر اینكه در فضای رسانه ای تخریب، نكوهش و تحت فشار قرار دادن دیگران فعالین این عرصه را از اهداف اصلی دور می كند، اضافه كرد: در جنگ رسانه ای بین المللی كه مقابل ایران اسلامی شكل گرفته است دشمنان در امتداد برهم زدن آرامش عمومی جامعه ما گام بر می دارند.
رضایی در ادامه با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری كه رسانه ها را به رعایت عدالت، اجرای قانون و حفظ ارزش های جامعه اسلامی دعوت می كند، اظهار داشت: در فصل انتخابات فضای رقابت گونه كاندیداها و فعالین این عرصه ممكنست كاركرد اصلی رسانه ها را به حاشیه براند پس هدف مشترك اهالی رسانه و مدیران حفظ انسجام، وحدت ملی و ایجاد آرامش در جامعه باشد و تلاش شود از این هدف دور نشویم.
حجت الاسلام والمسلمین صادق ایران عقیده، دادستان شهرستان فومن نیز، با اشاره به اینكه فضای مجازی و شبكه های ماهواره ای از مصدایق بارز جنگ نرم است كه در عرصه بین المللی مقابل جمهوری اسلامی فعالیت می كند، اظهار داشت: آسیب های پنهان این جنگ در حوزه های فرهنگی و اجتماعی به خوبی قابل مشاهده می باشد.
وی با بیان این مسئله كه در جنگ رسانه ای دشمن بوسیله فضای مجازی تلاش می كند بر افكار و زندگی شخصی مردم تاثیر بگذارد، اضافه كرد: اهمیت فضای مجازی طبق فرمایش مقام معظم رهبری همچون فضای حقیقی مورد توجه ماست.
دادستان فومن افزود: آنچه كه در فعالیت اهالی رسانه و فضای مجازی حائز اهمیت می باشد این است كه اصول و مبانی ارزشی موجود در جامعه اسلامی را زیر سوال نبرد پس مقابله با ناهنجاری های اجتماعی و دفاع از حقوق مردم از وظایف اصلی دستگاه قضایی است.
ایران عقیده با اشاره به اینكه فضای رسانه ای می تواند در جهت رفع مشكلات مردم گام بردارد و اقدامات پیشگیرانه را در دستور كار خود قرار دهد، اضافه كرد: در روزهای انتخابات پیش رو فضای مجازی با رعایت جنبه های قانونی می تواند شور انتخاباتی را افزایش دهد.
وی اشاره كرد: در روزهای انتخابات شبكه های اجتماعی كه در امتداد تشویش اذهان عمومی فعالیت كنند، توسط دستگاه قضایی برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.
منبع:

1398/08/23
10:03:18
5.0 / 5
4469
تگهای خبر: گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg