شمالبرگ ShomalBarg.ir

تپه باستانی كه خلاف در آن زیاد شده!

تپه باستانی كه خلاف در آن زیاد شده!

شمال برگ: سپس انتشار خبری در فضای مجازی در خصوص تخریب تپه باستانی ˮپری جاˮ در قائمشهر رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری این شهرستان این سوژه را تكذیب نمود.


محسن باستانی در گفت وگو با ایسنا در واكنش به تخریب تپه باستانی "پری جا"، اظهار داشت: هرچند "پری جا" دارای ثبت ملی است اما متاسفانه طی سال های گذشته به محلی برای دپوی زباله های ساختمانی تبدیل گشته بود.
وی اظهار نمود: تپه "پری جا" اثر ثبتی است اما به سبب آنكه در ملك خصوصی قرار دارد و باز به سبب نیزارهای به وجود آمده در بالای تپه، مكانی را برای حفاری های غیرمجاز برخی افراد سودجو فراهم نموده بود اما صاحب زمین به جهت اینكه اشراف بهتری بر تپه "پری جا" داشته باشد مبادرت به از بین بردن نیزار كرد.
رئیس اداره میراث فرهنگی قائمشهر اشاره كرد: صاحب این ملك با لایه برداری، نخاله های ساختمانی دپو شده بر روی این تپه را از بین برد تا سطح آن عاری از هرگونه زباله و نخاله شود.
به گزارش شمال برگ به نقل از ایسنا، " پری جا" تپه ای باستانی در قائم شهر است كه علاوه بر ناشناخته بودن این مكان، هر روز از طرف سودجویان تهدید می شود، این محوطه باستانی كه متعلق به 3000 سال پیش است در سال های 90 و 91 از طرف باستان شناسان كاوش شده بود.
1397/08/22
21:27:47
5.0 / 5
4455
تگهای خبر: زمین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
شمال برگ shomalbarg