شمالبرگ ShomalBarg.ir

كاروان سلامت و معیشت به روستاهای كم برخوردار گیلان می رود

كاروان سلامت و معیشت به روستاهای كم برخوردار گیلان می رود

به گزارش شمال برگ ایسنا/گیلانمدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان از برگزاری طرح كاروان سلامت و معیشت در شهرستان های مختلف استان گیلان اطلاع داد و اظهار داشت: این طرح تا آخر سال در روستاهای كم برخوردار استان با كمك خیرین و اعضا و پزشكان داوطلب هلال احمر اجرا خواهد شد.


به گزارش شمال برگ به نقل از ایسنا، مهدی ولی پور در جمع خبرنگاران از اجرای طرح «كاروان سلامت و معیشت» داوطلبان جمعیت هلال احمر استان اطلاع داد و اظهار نمود: با همكاری معاونت داوطلبان جمعیت هلال استان گیلان و جمعیت هلال احمر شهرستان املش اعزام و استقرار كاروان سلامت و معشیت به روستای البرز و روستاهای همجوار آن برگزار گردید.
وی هدف از اجرای این طرح را ارائه خدمات سلامت و كمك های معیشتی به روستاییان عنوان و اظهار داشت: كاروان سلامت و معیشت با رویكرد خدمات رسانی به مردم روستایی برگزار گردید و از تعداد ۳۰۰ نفر به صورت مجانی ویزیت به عمل آمد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان با اشاره به خدمات متنوع طرح كاروان سلامت و معیشت، اظهار نمود: در طرح مذكور تجویز دارو به ارزش ۶۰ میلیون ریال انجام شد و ویزیت پزشك عمومی، خدمات بینایی سنجی، ویزیت متخصص اعصاب و روان، ویزیت متخصص زنان و زایمان، اهدای ۲۵ بسته آموزشی به كودكان مقطع ابتدایی روستای البرز، آموزش امداد و نجات به روستاییان منطقه، آموزش پناه گیری به دانش آموزان مقطع ابتدایی روستا و دیدار با خانواده شهید همچون فعالیت های حائز اهمیت طرح كاروان سلامت و معیشت در شهرستان املش بوده است.
ولی پور با تشكر از تیم های مختلف پزشكی و درمانی در طرح كاروان سلامت و معیشت و تقدیر از همكاری فرماندار و امام جمعه املش، تصریح كرد: در این كاروان دو پزشك عمومی، یك متخصص بینایی سنجی، یك متخصص اعصاب و روان، یك متخصص زنان و زایمان و بیشتر از ۴۰ نفر از كاركنان و امدادگران و نجاتگران و اعضای داوطلب جمعیت هلال احمر استان حضور داشتند.
وی از برگزاری طرح كاروان سلامت و معیشت در شهرستان های مختلف استان گیلان اطلاع داد و خاطرنشان كرد: این طرح تا آخر سال در روستاهای كم برخوردار استان با كمك خیرین و اعضا و پزشكان داوطلب هلال احمر اجرا خواهد شد.
منبع:

1398/08/10
13:49:09
5.0 / 5
4512
تگهای خبر: خدمات , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg