شمال برگ ShomalBarg.ir
مدیركل محیط زیست مازندران خبر داد

ورود آلاینده ها و كاهش شدید امنیت زیستگاه ذخایر ماهیان دریای خزر

ورود آلاینده ها و كاهش شدید امنیت زیستگاه ذخایر ماهیان دریای خزر

به گزارش شمال برگ مدیركل محیط زیست مازندران از ورود آلاینده ها و كاهش شدید امنیت زیستگاه ذخایر ماهیان دریای خزر اطلاع داد.


حسینعلی ابراهیمی در جشن روز خبرنگار مازندران كه در باشگاه فرهنگیان برگزار شد، اظهار نمود: خبرنگاران راوی حقایق موجود در جامعه بوده و زبان مطالبه گری مردم در همه حوزه ها هستند.
وی با اشاره به اینكه جامعه خبری با اطلاع رسانی صحیح و دقیق می تواند در حفظ محیط زیست بسیار موثر باشد، خاطرنشان كرد: متاسفانه با افزایش جمعیت چالش های زیست محیطی در حال افزایش بوده و عده ای به این انفال الهی دست درازی می كنند.
مدیركل محیط زیست مازندران با اشاره به اینكه مقتدرانه در مقابل دست درازی چپاولگران محیط زیست ایستادگی و مقابله می نماییم، خاطرنشان كرد: طبق ماده قانون ۷ مدیریت پسماند با كسانی كه در این عرصه دست درازی می كنند به صورت جدی برخورد خواهد شد.
ابراهیمی در ادامه با اینكه همكاران محیط زیست با صلابت در جهت حفظ اكوسیستم های زیستی استان مازندران ایستاده اند، اظهار داشت: برای حفاظت از محیط زیست این دستگاه جانبازان و شهدای بسیاری را تقدیم كرده است.
وی با اشاره به اینكه گام های مهمی برای ساماندهی میانكاله بر داشته ایم، تصریح كرد: با راه اندازی سازه های موقت در میانكاله بخشی از ضلع غربی تالاب را احیا كردیم.
ابراهیمی در ادامه با اشاره به اینكه كارهای اساسی برای پیشگیری از آتش زدن كاه و كلش در سطح استان مازندران انجام شده است، خاطرنشان كرد: باید این فرهنگ در مردم نهادینه شود كه به جای آتش زدن كاه و كلش كه آلودگی های زیست محیطی را به دنبال دارد می توان از آن ایجاد درآمد كرد.
مدیركل محیط زیست مازندران در ادامه سخنانش با اشاره به اینكه تعدد ایجاد انواع مجتمع های تفریحی و اموزشی محیط زیست استان را گرفتار چالش های بزرگ كرده است، بیان كرد: اغلب این مجتمع ها فاقد مراكز تصفیه فاضلاب هستند كه با اجازه معاون اول رئیس جمهور به این مورد ورود پیدا كرده و با واحدهای متخلف برخورد می نماییم.
ابراهیمی در ادامه با اشاره به اینكه اولین تخلیه فاضلاب كش در تنكابن در هفته گذشته با سرمایه گذاری بخش خصوصی راه اندازی گردید، تصریح كرد: این شهر می تواند پایلوت خوبی در حوزه حفظ محیط زیست باشد.
وی با اشاره به اینكه توسعه شهری باید زیر نظر كارشناسی های زیست محیطی قرار بگیرد، اضافه كرد: تمامی نهادها باید در این امر با محیط زیست همكاری لازم را داشته باشند دادستان مركز استان را سردار محیط زیست مازندران لقب داد.
ابراهیمی تصریح كرد: در حوزه كشتار پرندگان و قاچاق چوب اگر دادستان ورود پیدا نمی كرد نمیتوانستیم با متخلفان برخورد جدی انجام دهیم.
مدیركل محیط زیست استان مازندران با اشاره به اینكه صنعت باید در جای خود مستقر باشد و كمترین نقطه تخریبی را داشته باشد، اضافه كرد: در جهت حفظ محیط زیست باید برای استقرار صنایع ارزش گذاری اقتصادی صورت گیرد.
ایشان در ادامه سخنانش با اشاره به اینكه سیل اخیر خسارات زیادی به محیط زیست زده است، اظهار داشت: این خسارات فراوان به علت دخالت بی جای بشر در طبیعت است و اگر بتوانیم دخالت انسان در طبیعت را كاهش دهیم می توانیم شاهد كمتر شدن خسارات در بلایای طبیعی باشیم.
ابراهیمی در ادامه در مورد استفاده نیروگاه شهید سلیمی نكا از سوخت مازوت، اظهار نمود: متاسفانه زمانی در این نیروگاه از سوخت مازوت غیر استاندارد استفاده می شد اما امروزه بیشتر از ۸۰ درصد سوخت این نیروگاه به صورت گاز است.
وی تصریح كرد: زبال ه ه ای عفونی امروز تمامی بیمارستان های عمومی دستگاه كم خطرساز را دارا شدند و بخش خصوصی هم پای كارآمد تا این دستگاه را در بیمارستان ها مستقر كنند.
ابراهیمی با اشاره به اینكه در مورد صید ماهیان كاری را در امامزاده علی هراز شروع كردیم كه روز اول همه منقد بودند، خاطرنشان كرد: با عنایت به صید گزینشی همه ازمایشات نشان از احیا قزل الای خال قرمز می دهند.
وی در مورد صید ماهیان دریایی هم اظهار داشت: هنوز به جمع بندی های لازم نرسیدیم اما باید بدانیم به علل صید غیرمجاز و ورود آلاینده ها و بهم زدن امنیت زیستگاه ذخایر ماهیان دریایی به شدت كاهش یافته است.
مدیركل محیط زیست استان مازندران تصریح كرد: شرح خدمات تدوین مدیریت دماوند تكمیل شده و بعد از تایید نهایی اجرایی می شود در چشمه سورت چندگانگی مدیریت اتفاقات بدی رقم زده و نتوانستیم اشتغال و درآمد پایدار ایجاد نماییم به دنبال ساماندهی این مورد هستیم و در مورد خلیج گرگان هر كاری مشاور انجام داد باید تضامین لازم انجام دهند.
1398/05/22
13:27:48
5.0 / 5
4838
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
شمال برگ shomalbarg