شمالبرگ ShomalBarg.ir

آزادسازی سواحل مازندران در گیر و دار موانع

آزادسازی سواحل مازندران در گیر و دار موانع

شمال برگ: استاندار مازندران اظهار داشت: بحث آزادسازی سواحل در دستور كار قرار دارد اما برخی تاسیسات قابلیت عمومی شدن ندارند خصوصاً اماكن نظامی كه باید محصور شوند.


به گزارش شمال برگ به نقل از ایسنا، احمد حسین زادگان در شورای اداری مازندران با اشاره به بحث آزادسازی سواحل اظهاركرد: هرچند بحث آزادسازی سواحل در دستور كار قرار دارد اما برخی تاسیسات قابلیت عمومی شدن ندارند خصوصاً اماكن نظامی كه باید محصور شوند.
وی ادامه داد: مازندران بعنوان استان كشاورزی نقش مهمی در حوزه اقتصاد دارد اما از این ظرفیت به خوبی بهره گیری نشده است.
استاندار مازندران با اشاره به اینكه مدیرانی كه نتوانند با ما همراه باشند از دستگاه اجرایی خداحافظی كنند، اشاره كرد: اجرای طرح مازندران پاك همكاری جدی همه دستگاه های اجرایی و فرماندران را می طلبد، در صورت عدم همكاری نهادها با آنها برخورد اداری می شود.
حسین زادگان در ادامه با تاكید به صرفه جویی در مصرف برق اظهار داشت: به تمامی دستگاه ها ابلاغ گردید كه در مدیریت مصرف برق همكاری كنند تا با خاموشی مواجه نشویم.
وی ادامه داد: برای تحقق اقتصاد مقاومتی نیاز است از سرمایه گذاران داخلی حمایت نماییم تا كشور از شرایط تحریمی بیرون رود.
استاندار مازندران به سوژه پسماند در استان اشاره نمود و اضافه كرد: در این بخش به نتایج خوبی دست یافتیم و دستورات لازم را از رئیس جمهور ستاندن كردیم؛ امیدواریم 50 درصد اعتبار هزار میلیاردی برای پسماند به استان اختصاص پیدا كند.
وی افزود: همین طور به دستور رئیس جمهور از نیروگاه های زباله سوز در خرید برق حمایت می شود.
استاندار مازندران با اشاره به منطقه آزاد در مازندران اشاره كرد: اقدامات مناسب انجام و نقشه نهایی طرح منطقه آزاد با مشاوری كه گرفته شد با همكاری نمایندگان مجلس بطور جدی پیگیری می شود.
وی با تاكید بر كاهش غریق و تصادفات، فرمانداران و بخشداران را ملزم توجه ویژه به این بخش كرد و اظهار داشت: فرمانداران و دستگاه های اجرایی با جدیت به این مساله ورود پیدا كنند.
حسین زادگان با یادآوری اینكه هلال احمر در طرح دریا با تمام توانش وارد نشد، اصرار كرد كه این نهاد در كاهش غریق ویژه ورود پیدا كرده و نقاط خطرناك را به معرفی نماید.
استاندار مازندران اشاره كرد: بحث اوقات فراغت مهم می باشد در شرایط سخت فرهنگی باید از تمام ظرفیت دستگاه ها استفاده گردد.
وی ادامه داد: در بحث رونق اقتصادی فرمانداران مشكلات شهركهای صنعتی را حل كنند و نمایندگان دولت در شهرستانها به صورت ماهیانه گزارش دهند تا مشكلات بوسیله تعامل بین دستگاهی حل شود.
پسماند مهم ترین مشكل مازندران
رئیس مجمع نمایندگان مازندران اظهار داشت: پسماند و راه های دسترسی به مازندران از موضوعات و مشكلات مهم استان است.
ولی الله نانواكناری در جلسه شورای اداری این استان كه در سالن جلسات شماره یك استانداری برگزار شد، اظهار نمود: مازندران پرآب ترین استان كشور است اما عموما شهرهای ساحلی ما مشكل آب دارند.
وی اشاره كرد: در مدیریت آب كشاورزی اقدامات خوبی انجام شده اما هنوز كمبودهایی وجود دارد كه باید چاره اندیشی شود.
دولت الكترونیك سبب كاهش ترافیك و ارائه خدمات بهتر است
نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی در جلسه شورای اداری مازندران با اشاره به اینكه دولت الكترونیك سبب كاهش ترافیك و ارائه خدمات بهتر به مردم می شود و تحقق آن الزامی است، اظهار نمود: دفاتر پیشخوان هم به منظور سهولت در خدمت رسانی به مردم به وجود آمده است.
وی اظهار داشت: همه دستگاه ها مكلف به دسترسی ساده مردم به اطلاعات و خدمات عمومی هستند.
یوسف نژاد در مورد تغییر ساعات اداری استان به جهت كاهش در میزان استفاده از منابع انرژی، بیان كرد: نتایج این عملكرد مورد بررسی قرار می گیرد اگر رضایت بخش بود، ادامه پیدا خواهدنمود.
نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینكه اقتصاد مازندران وابسته به كشاورزی است، اشاره كرد: حالا واردات برنج به كشور بیشتر از نیاز كشور است و این لطمه بزرگی به كشاورزی مازندران خواهد زد.
وی ادامه داد: باید از توزیع برنج خارجی در زمان برداشت جلوگیری شود.
فاز اول ساخت منازل مسكونی در سیمرغ افتتاح شد
نماینده مردم سوادكوه، قائمشهر و جویبار در مجلس شورای اسلامی در ادامه این جلسه در مورد عملكرد زیرساخت های مناطق سیلزده، اظهار داشت: ساخت و تعمیر فاز اول مسكونی مناطق سیلزده روز گذشته در شهرستان سیمرغ راه اندازی شد.
وی ادامه داد: در بحث زیرساخت ها سهمی كه مربوط به مازندران است خصوصاً در مناطق صعب العبور مانند سوادكوه باید مورد توجه جدی قرار گرفته شود.
رضیان با اشاره به اینكه سرنوشت تیم نساجی بعنوان برند مازندران برای مردم استان مهم می باشد، اشاره كرد: با عنایت به التهاباتی كه در مورد این تیم به وجود آمده باید چاره اندیشی كرد و خواهان ورود استاندار به این مساله هستیم.

منبع:

1398/04/15
18:41:48
5.0 / 5
4886
تگهای خبر: پسماند , خدمات , ساحل , ساری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg