شمال برگ ShomalBarg.ir
عضو فقهای شورای نگهبان:

انقلاب اسلامی، كشور را از حلقوم گرگ های خون آشام بیرون كشید

انقلاب اسلامی، كشور را از حلقوم گرگ های خون آشام بیرون كشید

شمال برگ: عضو فقهای شورای نگهبان اظهار داشت: انقلاب اسلامی باید حفظ شود و كسانی كه به اعتقادات و منابع مالی مردم دست درازی می كنند خائن هستند و باید روز قیامت جواب دهند.


به گزارش شمال برگ به نقل از ایسنا، آیت الله سید محمدرضا مدرسی یزدی، عضو فقهای شورای نگهبان در مراسم بزرگداشت یاد و خاطره آیت الله بهجت فومنی(ره) كه در مسجد ولیعصر(عج) بالامحله فومن برگزار شد، اظهار نمود: بزرگداشت عالمی بزرگ و مرجعی سترگ همچون آیت الله بهجت بزرگداشت مقام پروردگار است.
عضو فقهای شورای نگهبان با اشاره به اینكه امروز ارادت مردم نسبت به قرآن و دوده و نظام اسلامی و مرجعیت، ویژه است، تصریح كرد: پیش از انقلاب دولتی دست نشانده، فاسد و وابسته به بیگانه بر كشور حكومت می كرد و عامل اجرای نیات آمریكا و انگلیس بود پس مردم هویت و اختیار نداشتند و با مسئولان بیگانه بودند، تصمیمات مهم و سرنوشت ساز پشت درهای بسته و تحت اشراف سفارتخانه های بیگانگان توسط افراد خودفروخته اتخاذ می شد و استقلال سیاسی، اجتماعی و اقتصادی نداشتیم.
این مدرس حوزه علمیه به روایت آیت الله بهجت از میرزا كوچك خان جنگلی نزد امام راحل عظیم الشان اشاره نمود و اظهار داشت: حدود یكصد سال قبل استان گیلان توسط روس و انگلیس دست به دست می شد، اما میرزا كوچك خان تلاش می كرد گیلان و ایران را از چنگال استعمار و استكبار نجات دهد. در آن زمان سفیر انگلیس به میرزا كوچك پیشنهاد همكاری داد و قرار شد حكومت را به میرزا بسپارند، اما سردار جنگل شالوده های چنین حكومتی را سست و ناپایدار دانست.
وی با اشاره به اینكه انگلیسی ها فردی بی سر و پا و رذل مانند رضاخان را بر كشور مسلط كردند، متذكر شد: تمام مقدرات كشور تحت اختیار رضاشاه خودفروخته رقم می خورد و خون علمای زیادی توسط رژیمش بر روی زمین ریخته شد، اما سرانجام با خفت و ذلت از ایران تبعید شد و فرزند كثیفش تحت هدایت سرویس های جاسوسی انگلیس و آمریكا و اسرائیل بر سر كار آمد.
مدرسی، ایران دوران پهلوی را آلت دست آمریكا دانست و عنوان كرد: امروز ایران از چنان عظمت و قدرتی برخوردار می باشد كه در صف اول مقابله با آمریكا و اسرائیل قرار گرفته و استقلال سیاسی و اجتماعی و نظامی و اقتصادی دارد.
این عضو فقهای شورای نگهبان فرماندهان ارتش پهلوی را تعیین شده توسط بیگانگان دانست و افزود: امروز فرزندان سپاه پاسداران مزدوران غربی را در خلیج فارس دستگیر می كنند و موشك های نقطه زن ایران هزاران كیلومتر دورتر لانه های فساد را در هم می كوبد. در گذشته صنعتی وابسته داشتیم، اما امروز تن دشمنان از دانش و فناوری هسته ای ما می لرزد پس انقلاب اسلامی كشور را از حلقوم گرگ های خون آشام بیرون كشید.
وی با اشاره به اینكه انقلاب اسلامی خواب شیرین نیل تا فرات اسرائیل را آشفته كرده است، افزود: انقلاب دست مستكبران عالم را كه عادت داشتند منابع ملت ها را ببلعند از كشور قطع كرد و پس می خواهند ایران را به حالت قبل برگردانند تا مانند عربستان سعودی به گاو شیرده آنان تبدیل گردد، اما این كشور متعلق به اسلام و قرآن و دوده و امام زمان و مرجعیت و رهبری بوده و ۱۰ ها هزار شهید تقدیم راهی شده كه معمار كبیر انقلاب آنرا ترسیم كرده است و مردم ایران عزت و اقتدار امروزشان را مرهون خون شهدا می دانند.
مدرسی جامعیت را یكی از خاصیت های آیت الله بهجت(ره) دانست و اظهار نمود: ایشان در مسائل فقهی و عرفانی و فلسفی و معنوی جامعیت داشت و در همه زمینه ها بر خود مسلط بود. آیت الله بهجت نسبت به مسائل اجتماعی توجه كافی داشت و در عرفان موازین اسلامی را رعایت می كرد.
وی آیت الله بهجت را اهل فكر دانست كه از روش مستقل در تفسیر مكاشفات و رویاهای صادقه برخوردار بود و اظهار داشت: ایشان روی میزان حركت می كرد و راه خداشناسی را به بندگان یاد می داد و در عین حال یك فقیه، یك متعبد و یك متفكر بود. این در شرایطی است كه بعضی از شدت تفكر تعبدشان لطمه می بیند.
این عضو فقهای شورای نگهبان با اشاره به هشدارهای آیت الله بهجت نسبت به مسئله نفوذ اجانب و بیگانگان در اركان حكومت، اشاره كرد: ایشان از نفوذپذیری در مقابل بیگانگان بیزار بود و به شدت از روحانیون و مراجع ساده اندیش در مسائل اجتماعی و سیاسی دوری می جست و دوستدار علمای هوشیار و آگاه بود.
وی آیت الله بهجت را دلواپس انقلاب دانست و تصریح كرد: ایشان پیام های معنوی به رهبر انقلاب می داد تا انقلاب از گزند دشمنان محفوظ بماند و مقام معظم رهبری باز نظر خاصی نسبت به مقامات و كرامات آیت الله بهجت داشتند.
مدرسی اشاره كرد: انقلاب اسلامی باید حفظ شود و كسانی كه به اعتقادات و منابع مالی مردم دست درازی می كنند خائن هستند و باید روز قیامت جواب دهند. امروز دشمنان با تمام قوا برای مقابله با انقلاب آماده شده اند و اگر در گذشته مخفیانه و فریبكارانه مقابل انقلاب كار می كردند، حالا آشكارا به دشمنی خود اذعان دارند و می خواهند انقلاب را نابود كنند.
این عضو فقهای شورای نگهبان با اشاره به سفارش آیت الله بهجت در خصوص ضرورت حفظ وحدت بین مسلمانان و شیعیان، اظهار داشت: همانگونه كه دشمنان ما اتحاد دارند، مسلمانان باز باید برای حفظ اسلام و قرآن و احیای احكام الهی تلاش كنند، برای اینكه عزت دنیا و آخرت در گرو اسلام است و استقلال و آزادی كشور به بركت اسلام و قرآن و دوده رقم می خورد؛ در غیر این صورت دشمنان ما را می بلعند و هستی مان را مصادره می كنند.
مدرسی یزدی، جمهوری اسلامی را نعمت بزرگ الهی دانست و اشاره كرد: تحریم ها و تهدیدات دشمن از الطاف خفیه الهی است و مسائل و مشكلات خیر به همراه دارد پس از دولت می خواهیم مدیریت خوبی داشته باشد و از همه فرصت ها به نفع كشور استفاده نماید.1398/02/14
20:17:14
5.0 / 5
4795
تگهای خبر: زمین , سرویس , فناوری , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
شمال برگ shomalbarg