شمالبرگ ShomalBarg.ir
فرماندار رشت خبر داد؛

جمع آوری پسماند ۲ محور پرتردد رشت همزمان با ایام نوروز

جمع آوری پسماند ۲ محور پرتردد رشت همزمان با ایام نوروز

به گزارش شمال برگ، فرماندار رشت اظهار داشت: پسماند 2 محور رشت - آستانه اشرفیه و ورودی شهرستان رشت در محدوده امامزاده هاشم جمع آوری و پاکسازی شد.به گزارش شمال برگ به نقل از مهر، کیا عاشوری بامداد پنجشنبه در گفت و گو با رسانه ها اظهار داشت: فرهنگ تفکیک زباله در جامعه نهادینه و آموزش باید از قشر کودک و نوجوان جامعه شروع شود.
وی با اعلان اینکه تفکیک زباله از مبدا دغدغه اصلی است که می باید در روستاها دهیاران و در شهرها شهرداران پسماندها را مدیریت کنند، اضافه کرد: به همین دلیل در روزهای نوروز جمع آوری پسماند در سطح شهرستان رشت با نظارت معاون عمرانی فرمانداری و مشارکت بخشداران، شهرداران و دهیار در دستور کار قرار گرفت و در این خصوص به دهیارانی که در انجام وظایف خود کم کاری داشتند، تذکر و اخطار لازم داده شده است.
عاشوری با اعلان اینکه به سبب اهمیت موضوع پسماند، دهیاران و شهرداران این مساله را می بایست در اولویت کاری خود قرار دهند، اشاره کرد: با پیگیری های انجام شده پسماند ۲ محور رشت - آستانه اشرفیه و ورودی شهرستان رشت در محدوده امامزاده هاشم جمع آوری و پاکسازی شد.
وی جمع آوری و مدیریت زباله و تفکیک از مبدا را دو محور اصلی مدیریت پسماند عنوان نمود و اضافه کرد: آموزش و ترویج فرهنگ تفکیک زباله از مبدا و جانمایی سطل های مخصوص توسط دهیاران و شهرداران در دستور کار قرار گیرد.
عاشوری ضمن سفارش به مسافران نوروزی که شهرستان رشت را برای مقصد سفر خود انتخاب می کنند، اظهار داشت: رها سازی زباله در میان راه نه فقط به محیط زیست لطمه می زند بلکه به دور از آداب و فرهنگ ایرانی و اسلامی است.


منبع:

1403/01/09
16:42:53
5.0 / 5
129
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
شمال برگ shomalbarg