شمال برگ ShomalBarg.ir
معاون استاندار مازندران مطرح كرد

دولت سیزدهم پیشتاز تحقق نشاط اجتماعی

دولت سیزدهم پیشتاز تحقق نشاط اجتماعی

به گزارش شمال برگ، مازندران معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران اظهار داشت: رویکرد فرهنگی دولت سیزدهم مبتنی بر پاسخگویی به مطالبات مردمی و پیشگیری از انباشت نیازهای این حوزه است.روح الله سلگی امروز ۲۱ تیرماه در جمع متولیان کانونهای فرهنگی اجتماعی مازندران اضافه کرد: دولت معتقد می باشد نیازها و مطالبات فرهنگی باید بر بستر فرهنگی پاسخ داده شود.

وی دراین زمینه با اشاره به مقوله عفاف و حجاب تصریح کرد: عفاف و حجاب در زمره اساسی ترین باور فرهنگی مردم متدین و کمال جوی کشورمان قرار دارد و گستره کارهای این حوزه نیز بر محور فرهنگی است.

این مسئول با اشاره به هنجارشکنی تعدادی از افراد در این زمینه که متاثر از ناآگاهی و قانون گریزی است اظهارکرد: برمبنای مطالعات انجام شده مراکز رسمی، قاطبه زنان کشورمان معتقد به فرهنگ عفاف و حجاب و پاسدار آن هستند.

سلگی اظهار داشت: باید با کار فرهنگی عمیق و تاثیر گذار از سنگرهای فرهنگی انقلاب برابر هجمه های سازمان یافته پاسداری نماییم.

معاون استاندار مازندران با اشاره به اینکه چالش های اقتصادی نباید صدمه ای به باورهای فرهنگی جامعه وارد کند، اضافه کرد: فرهنگ به عنوان زیربنای توسعه در خط مقدم سیاست های پیشتازانه دولت قرار دارد.

این مسئول اشاره کرد: چارچوب ها و اساس فکری جامعه اسلامی مبتنی بر آموزه های دینی است که باید همیشه مورد تکریم قرار گیرند.

وی با اشاره به عقب ماندگی ها در تامین نیازهای فرهنگی طی دو دهه اخیر اضافه کرد: دولت سیزدهم با رویکرد نوین عرصه فرهنگ را به نشاط و بالندگی خواهد رساند.

سلگی، راهپیمایی بزرگ ۱۰هزار نفری مردم مرکز مازندران در روز عید سعید غدیر را سمبل نشاط اجتماعی در پرتو تعالیم معنوی دانست و اضافه کرد: مردم مازندران با واقعه غدیر پیوند دیرینه دارند و با حضور بی سابقه خود در جشن غدیر امسال مهر تائیدی بر هویت دینی خود زدند.

معاون استاندار مازندران با تأکید بر دینمداری و ولایتمداری مردم دیار علویان که در حوزه ایمان می درخشند اضافه کرد: مردم مازندران در اوج معرفت و دانایی پیگیر تعالی فرهنگ دینی و اسلامی هستند و مسئولان باید برای تامین مطالبات آنان بکوشند.

وی با اشاره به اهمیت کانون های فرهنگی در رشد و تقویت مولفه های دینی و فرهنگی تصریح کرد: دولت در برنامه هفتم توسعه بالندگی کانونهای فرهنگی را هدف گرفته است.

منبع:

1402/04/21
20:36:38
5.0 / 5
274
تگهای خبر: اقتصادی , زمین , مازندران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
شمال برگ shomalbarg