شمالبرگ ShomalBarg.ir
استاندار گیلان عنوان كرد

کاهش ۱ و سه دهم درصدی نرخ بیکاری در گیلان

کاهش ۱ و سه دهم درصدی نرخ بیکاری در گیلان

به گزارش شمال برگ، از گیلان استاندار گیلان با تأکید بر کاهش قابل توجه نرخ بیکاری در استان نسبت به میانگین کشوری اضافه کرد: نرخ بیکاری در استان، سال قبل 1.3 درصد کاهش پیدا کرده است، بدین جهت باید سهم تعاون در این میان، مشخص و تا انتهای سال به وزارت تعاون اعلام گردد.


اسدالله عباسی امروز در جلسه شورای توسعه تعاون گیلان با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری و ریاست جمهوری در استفاده از ظرفیت شرکت های تعاونی توسط ادارات کل، اشاره کرد: دستگاه های اجرائی به درستی از وجود تعاونی ها بهره گیرند و به مردم و استانداری اطلاع رسانی شود.
وی تصریح کرد: یکی از شعارهای دولت سیزدهم و در امتداد تاکیدات مقام معظم رهبری بهره مندی از شرکت های تعاونی در عرصه صنایع دستی، کشاورزی، صید ماهی، آبزی پروری و دامداری است.
استاندار گیلان با گله مندی از عملکرد نامناسب تعدادی از شرکت های توسعه عمران در گیلان بیان کرد: متاسفانه تعاونی توسعه عمران در شهرستان ها عملکرد خوبی نداشته و تنها دلیل آن عدم معرفی درست شرکت های توسعه عمران برای مردم می باشد.
عباسی با اعلان اینکه شرکت های تعاونی خصوصاً در شهرستان مرزی آستارا باید در صادرات و واردات کالا به خوبی عمل کنند، اشاره کرد: نقش شرکت های تعاونی در شهرستان های مرزی بسیار اهمیت دارد پس این شرکتها در افزایش صادرات محصولات غیر نفتی باید به خوبی به وظایف خود خصوصاً در شهرستان های مرزی به خوبی عمل کنند.
وی بر نقش موثر شرکت های تعاونی در اجرای درست نهضت ملی مسکن تاکید و اشاره کرد: استفاده از ظرفیت این شرکتها در ایجاد اشتغال، اجرای درست نهضت ملی مسکن، معرفی شرکت های برتر تعاونی و بررسی دلیلهای ضعف شرکت های توسعه عمران در شهرستان ها الزامی است.
استاندار گیلان با اشاره به نقش شرکت های توسعه تعاون در پیشبرد اهداف کشور و دولت سیزدهم اظهار داشت: درباب کارهای تعاونی ها در ایجاد اشتغال و افزایش صادرات محصولات غیرنفتی شفاف سازی و این تلاش ها بوسیله رسانه ها اطلاع رسانی شود.
عباسی با تأکید بر وجود شرکت های تعاونی موفق در این استان بیان کرد: گیلان در عرصه شرکت های پره صیادی و پرورش ماهیان خاویاری، سرد آبی و گرمابی دارای شرکت های تعاونی برجسته ای است که باید مورد حمایت قرار گیرند.
وی نقش شرکت های تعاونی در کاهش نرخ بیکاری را بسیار موثر برشمرد و اشاره کرد: سهم بخش تعاون از اعتبارات و تسهیلات تبصره ۱۶ و ۱۸ باید مشخص و جذب شود برای اینکه تحقق این مهم به رشد شرکت های تعاونی کمک می نماید.
استاندار گیلان با اعلان اینکه شرکت های توسعه تعاون در بخش جهش مسکن دارای ظرفیت بسیار خوبی در کشور و حتی گیلان هستند، اظهار داشت: شرکت های تعاونی باید در طرح نهضت ملی مسکن و تکمیل مسکن مهر ورود کرده و اداره کل راه و شهرسازی هم موظف است از این شرکتها نهایت بهره را برده و فراخوان لازم را اعلام نماید.1402/03/08
12:32:19
5.0 / 5
220
تگهای خبر: آستارا , شركت , صنایع , كشاورزی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
شمال برگ shomalbarg