شمال برگ ShomalBarg.ir
استاندار گیلان:

تمامی پروژه های مسکن مهر در گیلان باید کامل شود

تمامی پروژه های مسکن مهر در گیلان باید کامل شود

به گزارش شمال برگ، از گیلان استاندار گیلان یکی از اشکالات مهم در گیلان را عدم تکمیل پروژه مسکن مهر دانست و اضافه کرد: تمامی پروژه های مسکن مهر در گیلان باید کامل شود و دیگر شاهد بروز مشکلاتی در این خصوص نباشیم.


اسدالله عباسی امروز در جلسه شورای مسکن استان گیلان، با اشاره به اینکه نیمه نخست سال بهترین فرصت برای ساخت و ساز در گیلان است، اظهار نمود: از اسفند ماه سال قبل تابحال پروژه های نضهت ملی مسکن و مسکن مهر با کندی مواجه بوده و بنابراین باید نظارت مستمر بر عملکرد پیمانکاران وجود داشته باشد.
وی نقش تشکل های مردم نهاد در اجرای درست طرح نهضت ملی مسکن را مهم و موثر برشمرد و اظهار داشت: بعضی از پیمانکاران با وجود وعده های خود تابحال موفق به تکمیل مسکن در این طرح نشدند که باید علل عدم اجرای درست پروژه توسط این افراد را بررسی کرد.
استاندار گیلان یکی از اشکالات مهم در گیلان را عدم تکمیل پروژه مسکن مهر دانست و اضافه کرد: تمامی پروژه های مسکن مهر در گیلان باید کامل شود و دیگر شاهد بروز مشکلاتی در این خصوص نباشیم.
عباسی با اشاره به اینکه نبود برخی امکانات پس از ساخت مسکن زیبنده استانی مانند گیلان نیست، خاطرنشان کرد: دستگاههای اجرایی مانند گاز، آب و فاضلاب و برق باید همزمان با تکمیل واحدهای مسکونی در طرح نهضت ملی کارهای اجرایی خویش را انجام دهند.
وی ضمن اشاره به عملکرد جهادی دولت سیزدهم، اضافه کرد: باید بانکها در عرضه تسهیلات به متقاضیان به وظیفه خود به خوبی عمل کنند چونکه تنها راه برای تکمیل این واحدهای مسکونی کار جهادی است.
استاندار گیلان همینطور ضمن اشاره به آمادگی بنیاد مستضعفان در اعطاء زمین برای ساخت مسکن در طرح نهضت ملی اظهار داشت: این نهاد بارها آمادگی خویش را در این خصوص اعلام نموده است ازاین رو باید دستگاههای اجرایی و بنیاد مسکن و راه و شهرسازی پیگیری های مداوم را انجام دهند.
وی با اشاره به اینکه باید مشخص شود چرا بعضی از متقاضیان هنوز سهم خود برای ساخت مسکن در طرح نهضت ملی پرداخت نکرده اند، متذکر شد: این امر یکی از وظایف بنیاد مسکن و اداره کل راه و شهرسازی است بنابراین دلیل عدم پرداخت توسط بعضی از متقاضیان مشخص و در صورت کمبود بنیه مالی به آنان کمک گردد.
عباسی با تکیه بر ضرورت توجه به تغییر در شیوه ساخت و ساز مسکن اظهار داشت: باید در ماههای آینده خیلی از واحدهای مسکونی در طرح نهضت ملی راه اندازی شود و لازمه انجام این کار تغییر شیوه ساخت و ساز و تعیین زمان بندی برای پیمانکاران است.
منبع:

1402/03/01
03:17:43
5.0 / 5
229
تگهای خبر: زمین , گیلان , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
شمال برگ shomalbarg