شمالبرگ ShomalBarg.ir
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان عنوان كرد

بزرگداشت استانی هفته بصیرت با 135 ویژه برنامه

بزرگداشت استانی هفته بصیرت با 135 ویژه برنامه

شمال برگ: به گزارش شمال برگ، از گیلان رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان با اشاره به اینکه مردم گیلان جزو استانهای پیشتاز در خلق حماسه نهم دی بودند، اظهار داشت: ۱۳۵ پیشنهاد به منظور بزرگداشت باشکوه هفته بصیرت و میثاق عاشورایی امت با ولایت در ستاد استانی به تصویب رسید.


حجت الاسلام والمسلمین مجتبی اشجری در نشست ستاد استانی بزرگداشت یوم الله نهم دی(روز بصیرت و میثاق امت با ولایت) که در سالن اجتماعات شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان برگزار شد، یوم الله نهم دی را یکی از ماندگارترین روزهای تاریخ انقلاب اسلامی دانست و اظهار نمود: نهم دی روز خروش مردم انقلابی ایران ضد فتنه گران است.
وی با اشاره به اینکه مردم گیلان جزو استانهای پیشتاز در خلق حماسه نهم دی بودند، خاطرنشان کرد: خلق حماسه هشتم دی یک روز زودتر از سراسر کشور، سبب درخشش نام گیلان در قله بصیرت و دفاع از حریم ولایت شده است.
حجت الاسلام اشجری با اشاره به اینکه دوم لغایت نهم دی با عنوان هفته بصیرت و همینطور دهم لغایت نوزدهم دی همزمان با سالروز شهادت سردار دل ها «حاج قاسم سلیمانی» با عنوان دهه مقاومت نام گذاری شده است، بیان نمود: دستگاههای اجرایی، نهادهای فرهنگی و سازمان های مردم نهاد از همه ظرفیت های خود برای تبیین این دو مناسبت مهم استفاده نمایند.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان بر اهمیت زمینه سازی حضور مردم در مناسبت های انقلابی تصریح کرد و اظهار داشت: حضور پر شور و شعور مردم در مناسبت های انقلاب اسلامی گواه ایستادگی آنان تا آخرین قطره خون پای آرمان والای انقلاب اسلامی است.
وی با اشاره به اینکه قوام نظام مقدس جمهوری اسلامی به همراهی و حضور مردم در صحنه های انقلاب اسلامی است، خاطرنشان کرد: جهانیان نمونه این حضور گسترده و آگاهانه مردم را در یوم الله سیزدهم آبان سالجاری مشاهده نمودند و پیام انقلابی ملت ایران را شنیدند.
حجت الاسلام اشجری با اشاره به اینکه عداوت و دشمنی استکبار جهانی با انقلاب اسلامی پایان ناپذیر است، اظهار نمود: توطئه های مستمر و دسیسه های پی درپی دشمنان، نشانه حیات، سرزندگی، اقتدار و اثرگذاری نظام مقدس جمهوری اسلامی است.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان ضمن اشاره به نقش آفرینی استکبار جهانی در اغتشاشات اخیر کشور، اظهار داشت: یکی از شایع ترین سلاح های دشمن در اغتشاشات اخیر، تمسک به دروغ به منظور فریب افکار عمومی است.
وی بر اهمیت تبیین و روشنگری در مقابل هجمه های دشمنان به نسل جوان تصریح کرد و اضافه کرد: لزوم تشکیل نهضت سواد رسانه ای همانند نهضت سوادآموزی در سالهای اوایل انقلاب اسلامی به وضوح مشهود است.
حجت الاسلام اشجری، جهاد تبیین را اساسی ترین وظیفه کنونی نخبگان، اندیشمندان و اصحاب قلم و هنر دانست و خاطرنشان کرد: تبیین فتنه سال ۸۸ و تشریح ابعاد اغتشاشات اخیر، درس عبرتی برای فتنه های احتمالی و توطئه های پیش رو خواهد بود.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان از تشکیل ستاد بزرگداشت یوم الله نهم دی در شهرستان ها و بخش های سراسر استان اطلاع داد و اظهار نمود: ۱۳۵ پیشنهاد به منظور بزرگداشت باشکوه هفته بصیرت و میثاق عاشورایی امت با ولایت در ستاد استانی به تصویب رسید.
منبع:

1401/09/13
15:07:01
5.0 / 5
265
تگهای خبر: زمین , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg