شمال برگ ShomalBarg.ir
مدیركل میراث فرهنگی گیلان عنوان كرد

اشتغالزایی 5000 نفری در زمینه گردشگری گیلان

اشتغالزایی 5000 نفری در زمینه گردشگری گیلان

به گزارش شمال برگ، از گیلان مدیرکل میراث فرهنگی گیلان از پرداخت تسهیلات به سرمایه گذاران جهت ایجاد هتل ها و اقامتگاه های بوم گردی و مجتمع های گردشگری و تفریحات آبی آگاهی داد و اظهار داشت: شاهد اشتغالزایی 5000 نفری در این عرصه ها خواهیم بود.


ولی جهانی در گفت وگو با ایسنا، با اعلان اینکه ۱۳ هزار نفر در زمینه گردشگری استان گیلان فعالیت می نمایند، اظهار داشت: بیش از ۲۵۰ پروژه گردشگری در دست راه اندازی و احیا با بیش از ۴۷۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری داریم.
وی از پرداخت تسهیلات به سرمایه گذاران جهت ایجاد هتل ها و اقامتگاه های بوم گردی و مجتمع های گردشگری و تفریحات آبی آگاهی داد و اظهار داشت: شاهد اشتغالزایی ۵۰۰۰ نفری در این عرصه ها خواهیم بود.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان، گردشگری را یک صنعت نوپا دانست و متذکر شد: طی شش ماهه امسال ۵۲ میلیون نفر توریست وارد استان گیلان شده و پس زیرساخت های گردشگری با محوریت اقامتگاه های بوم گردی مد نظر ماست.
جهانی با اعلان اینکه طی یک سال اخیر ۱۰۰ واحد بوم گردی را راه اندازی کردیم، اضافه کرد: ۹۰ درصد این واحدهای بوم گردی در روستاهاست و برای ۵۰۰ نفر شغل ایجاد کرده؛ همین طور تا حالا ۸۰ درصد این واحدها به بهره برداری رسیده است.
وی با اشاره به نقش موثر بوم گردی ها در اشتغال و توسعه روستایی، اشاره کرد: در همه شهرستان ها اقامتگاه های بوم گردی داریم. همین طور در شش ماهه امسال ۷۰ پروژه گردشگری با سرمایه گذاری ۱۲۰۰ میلیارد تومانی را افتتاح کردیم که شامل هتل ها و سفره خانه های سنتی است.
مدیرکل میراث فرهنگی گیلان با اعلان اینکه نقشه جاذبه های فرهنگی، تاریخی و طبیعی استان را به تفکیک شهرستان ها ترسیم و مقاصد گردشگری روستایی را مشخص کردیم، متذکر شد: باید ظرفیت های گردشگری استان را بوسیله سرمایه گذاری در این مناطق شکوفا نماییم.
وی با اشاره به وجود ۳۰۰ بنای تاریخی در گیلان، عنوان کرد: بناهای تاریخی در اختیار دستگاه های دولتی فرصت خوبی برای سرمایه گذاری است، برای اینکه گیلان علاوه بر جنبه های طبیعی، ظرفیت تاریخی با قدمت ۲۳۰ هزار ساله دارد و خانه های تاریخی زیادی داریم که فرصت سرمایه گذاری هستند.
جهانی با اعلان اینکه بسته های سرمایه گذاری گردشگری شهرستان را آماده کردیم، اضافه کرد: این بسته ها در اختیار سرمایه گذاران همه استانها قرار می گیرد.
مدیرکل میراث فرهنگی گیلان، با اشاره به وجود ۲۸۸ کیلومتر نوار ساحلی در استان، اشاره کرد: ۱۰ شهرستان ساحلی داریم و پس از طرف دبیرخانه استانهای ساحلی شمال کشور مقرر شده گیلان تا تابستان ۱۴۰۲ پایلوت گردشگری دریایی باشد.
وی از احصای استعدادهای گردشگری و سرمایه گذاری مناطق ساحلی استان آگاهی داد و بیان کرد: بدنبال راه اندازی کشتی تفریحی کروز و فعالیت کشتی میرزا کوچک خان بین سه استان شمالی هستیم.
جهانی همین طور از راه اندازی نخستین مجتمع گردشگری کشاورزی گیلان در لاهیجان با سرمایه گذاری ۵۰ میلیارد تومانی و اشتغالزایی ۱۷۰ نفری آگاهی داد و اظهار داشت: به زودی مجتمع گردشگری کشاورزی رودبار را راه اندازی می نماییم.
مدیرکل میراث فرهنگی گیلان، این استان را دارای بیشترین اشتغال خانگی در زمینه صنایع دستی دانست و اظهار داشت: رشت شهر خلاق خوراک در یونسکو بوده و پس ۲۸۸ نوع خوراک را شناسایی کردیم که ۳۰ نوع خوراک در لیست آثار ملی به ثبت رسیده و به زودی نخستین موزه خوراک کشور را در رشت راه اندازی می نماییم.
منبع:

1401/08/25
08:31:12
5.0 / 5
315
تگهای خبر: دریا , رشت , زمین , ساحل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg