شمال برگ ShomalBarg.ir
استاندار گیلان:

تفکیک زباله از مبدا را به فرهنگ تبدیل کنیم

تفکیک زباله از مبدا را به فرهنگ تبدیل کنیم

شمال برگ: به گزارش شمال برگ، از گیلان استاندار گیلان، با اشاره به اینکه مدیریت پسماند با پشت میزنشینی به نتیجه مطلوب نمی رسد بر ضرورت تبدیل مبحث مهم تفکیک زباله از مبدا به فرهنگ عمومی تاکید کرد و اظهار داشت: هیچ بهانه ای در تحقق وعده بازگشت سراوان به طبیعت پذیرفتنی نیست.


اسدالله عباسی در جلسه کارگروه مدیریت پسماند گیلان ضمن اشاره به اهمیت مدیریت پسماند و لزوم اجرای اقدامات پیشگیرانه اظهار نمود: پسماند بزرگترین چالش استان است که مدیریت آن باید جهادی و فارغ از اقدامات معمول باشد و با پشت میزنشینی به نتیجه مطلوب نمی رسد.
وی ضمن اشاره به تاکیدات رئیس جمهوری نسبت به مساله حفظ محیط زیست و پسماند، تصریح کرد: به جهت اهمیت موضوع، جلسات تخصصی مدیریت پسماند توسط حوزه معاونت عمرانی به صورت هفتگی برگزار می گردد و اقداماتی هم در جهت بهبود وضع موجود درحال اجرا می باشد که لازم است به صورت جدی تری دنبال شود.
استاندار گیلان به وعده خود به مردم استان درمورد بازگرداندن سراوان به طبیعت اشاره و بیان نمود: هیچ بهانه ای برای عملکرد ضعیف دستگاههای اجرایی متولی در مدیریت زباله سراوان را نمی پذیرم.
عباسی تفکیک از مبدا را الزامی برای مدیریت زباله در عرصه های مختلف استان خواند و بیان نمود: مدیریت پسماند یکی از مهم ترین گام ها و ابزارها برای رسیدن به اهداف توسعه پایدار می باشد که در این حوزه یکی از استراتژی هایی که می تواند اثربخش باشد، بحث آموزش های شهروندی است.
وی بهره گیری از ظرفیت تشکل های مردم نهاد و عرضه آموزش های لازم برای همه رده های سنی بخصوص دانش آموزان به عنوان نسل آینده کشور را ضروری دانست و اضافه کرد: حفظ محیط زیست و صیانت از منابع طبیعی وظیفه ای همگانی ست و مشارکت جمعی را می طلبد.
نماینده عالی دولت در گیلان، شناسایی عرصه هایی که تفکیک زباله در آن صورت می گیرد را امری ضروری دانست و اظهار داشت: این عرصه ها باید بعنوان الگو به آحاد جامعه معرفی شود.
عباسی با اشاره به اینکه صدور هرگونه ضرب الاجل از جانب بنده به معنای ضعف در آن حوزه مدیریتی است، تصریح کرد: طی روزهای آتی به صورت سرزده از پهنه های مدیریت پسماند نقاط مختلف استان بازدید و نتایج آنرا به مردم استان اعلام می کنم.
منبع:

1401/08/22
08:57:40
5.0 / 5
198
تگهای خبر: آموزش , پسماند , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
شمال برگ shomalbarg