شمالبرگ ShomalBarg.ir

برگزاری همایش فرصت های سرمایه گذاری گیلان در رشت

برگزاری همایش فرصت های سرمایه گذاری گیلان در رشت

شمال برگ: به گزارش شمال برگ، از گیلان نخستین همایش و نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری گردشگری گیلان که از ۲۳ تا ۲۶ آبان ماه در تالار مرکزی رشت برگزار می گردد.


ولی جهانی در نشست خبری امروز به مناسبت برگزاری نخستین همایش و نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری گردشگری گیلان، اظهار نمود: این استان از مقاصد مهم گردشگری کشور است و افزایش ۵۰ درصدی صدور موافقت اصولی صادر شده در نیمه نخست سال جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل نشان دهنده مواجهه گیلان با حجم بالای سرمایه گذاری است.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان اضافه کرد: نخستین همایش و نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری گردشگری گیلان که از ۲۳ تا ۲۶ آبان ماه در تالار مرکزی رشت برگزار می شود، نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری با ۶۰ غرفه با مشارکت چند شهرداری از شهرهای مختلف در تالار مرکزی برگزار می گردد.
وی با اشاره به اینکه تابحال سرمایه گذارانی با حجم سرمایه گذاری یک هزار میلیارد تومان هم به استان ورود کرده اند، اظهار داشت: گیلان کوچک با ظرفیت های ساحلی و جنگلی دارای فرصت های غنیمتی برای سرمایه گذاری است؛ ازاین رو این همایش و نمایشگاه، فرصتی انسجام یافته برای ارتباط بین بخش خصوصی و دولتی تلقی می شود.
جهانی بیان نمود: همایش مورد اشاره برنامه ریزی برای انجام سرمایه گذاری های هدفمند است و برهمین اساس بناست طبق نیاز هر شهرستان مجوز سرمایه گذاری صادر شود و بدین منظور با مدیران ارشد استان، ۵۲ شهرداری، فرمانداران و بخشداران گیلان جلسات گوناگونی برگزار و ۵۰ فرصت سرمایه گذاری در قسمت طبیعی و تاریخی از شهرداری های استان احصا شده است.
مدیرکل میراث فرهنگی گیلان بیان نمود: گیلان فرصت بی بدیل برای سرمایه گذاری در حوزه گردشگری به حساب می آید که با عنایت به ظرفیت های آن بایستی به نحوه شایسته از آن بهره برد.
حمیدرضا امام پناهی، فرماندار شهرستان رشت هم در این جلسه برگزاری همایش و نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری گردشگری گیلان را غنیمتی پرارزش در حوزه سرمایه گذاری برای گردشگری عنوان نمود و اظهار داشت: با عنایت به برنامه ریزی های انجام شده بناست تا فرصت های سرمایه گذاری هر شهرستان در چارچوب بسته های سرمایه گذاری عرضه شود و موانع، برای صدور مجوز با کمک حوزه معاونت اقتصادی، فرمانداران و مدیران کل مربوطه احصاء، بررسی و اقدامات موثری برای رفع آنها صورت گیرد.
وی گیلان را فرصتی بی بدیل برای سرمایه گذاری در حوزه گردشگری دانست و اظهار داشت: زمانی می توانیم بگوییم گیلان در بحث گردشگری موفق است که ماندگاری توریست در استان را افزایش دهیم و این ماندگاری بدون سرمایه گذاری بخش خصوصی محقق نمی گردد. هرچقدر ماندگاری توریست در استان افزایش یابد، اشتغالزایی در استان هم بالا می رود و سبد درآمدی خانوار ارتقا می یابد و همینطور باید فرصت اشتغال زایی در روستاها را بیشتر از پیش فراهم نماییم.
به گزارش شمال برگ به نقل از ایسنا، همایش و نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری گردشگری در گیلان در چارچوب ۶۰ غرفه با حضور مسؤلان استانی و کشوری از ۲۳ تا ۲۶ آبان در تالار مرکزی رشت برگزار می گردد.
منبع:

1401/08/18
08:04:35
5.0 / 5
202
تگهای خبر: اقتصادی , رشت , ساحل , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg