شمال برگ ShomalBarg.ir
مدیركل هواشناسی گیلان خبر داد

تقویت سامانه بارشی در ۸ شهر گیلان

تقویت سامانه بارشی در ۸ شهر گیلان

به گزارش شمال برگ، از گیلان مدیرکل هواشناسی گیلان، از تقویت سامانه ناپایدار بارشی از عصر امروز تا بامداد فردا اطلاع داد و اظهار داشت: شاهد بارندگی رگباری شدید و وزش باد و رعد و برق و احیانا تگرگ در بندرانزلی و رضوانشهر و رشت و فومن و ماسال و فومن و شفت و آستانه اشرفیه خواهیم بود.


محمد دادرس در گفت وگو با ایسنا، آسمان گیلان را ابری و مه آلود همراه با بارش باران و وزش باد شدید دانست و اظهار داشت: بیشینه و کمینه دمای هوای استان بین ۱۶ تا ۲۱ درجه سلسیوس در نوسان است.
وی با اشاره به کاهش هشت درجه ای متوسط دمای هوای استان، اضافه کرد: نقشه های هواشناسی نشان دهنده فعالیت سامانه بارشی و خنک در منطقه است.
مدیرکل هواشناسی گیلان اشاره کرد: ابرناکی و مه آلود بودن هوا و بارندگی و وزش باید شدید و خیلی شدید و رعد و برق تا بامداد فردا پیش بینی می شود.
دادرس از تقویت سامانه ناپایدار بارشی از عصر امروز تا بامداد فردا آگاهی داد و اظهار داشت: شاهد بارندگی رگباری شدید و وزش باد و رعد و برق و احتمالاً تگرگ در بندرانزلی و رضوانشهر و رشت و فومن و ماسال و فومن و شفت و آستانه اشرفیه خواهیم بود.
وی با اشاره به احتمال آبگرفتگی معابر و بالا آمدن ناگهانی سطح آب و طغیان رودخانه ها و جاری شدن سیلاب موقتی و منطقه ای و خسارت به محصولات کشاورزی و... آگاهی داد و بیان کرد: مردم از تردد و اسکان و اتراق در حاشیه و بستر رودخانه ها و مسیل ها اجتناب کنند.
مدیرکل هواشناسی گیلان افزود: از بامداد چهارشنبه با خروج تدریجی سامانه بارشی از منطقه کاهش ابر و وزش باد جنوبی و روند افزایش دما تا آخر هفته مورد انتظار است.1401/07/27
10:05:23
5.0 / 5
208
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg