شمال برگ ShomalBarg.ir
سرپرست علوم پزشكی استان عنوان كرد

کمبود تخت بیمارستانی در مرکز استان گیلان

کمبود تخت بیمارستانی در مرکز استان گیلان

شمال برگ: به گزارش شمال برگ، از گیلان سرپرست علوم پزشکی گیلان، با اعلان اینکه بخش خصوصی در روزهای کرونا بسیار قدرتمند بود و بار درمان استان را به دوش می کشد، اظهار داشت: بخش دولتی ما نیز غنی از نیروهای انسانی تخصصی و متعهد است؛ البته در فضاهای فیزیکی و تجهیزاتی دارای رشد مناسب نبودیم و مردم شاهد کمبودهای شدید خصوصاً در بخش تخت بیمارستانی مرکز استان هستند.


دکتر حیدرعلی بالو در آیین تکریم و معارفه رییس دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان که در سالن اجتماعات مرکز آموزشی - درمانی الزهرای رشت برگزار شد، با اشاره به بیانات رهبر انقلاب درباره ی نقش و اهمیت دانشگاه در جامعه، اظهار داشت: باید علاوه بر توسعه ساختمان ها و بناهای فیزیکی، ماهیت فرهنگی دانشگاه را ارتقا ببخشیم.
وی دانشگاه را محل آموزش و آموختن دانست و اضافه کرد: باید فرهنگ انقلابی و ایثارگری و عدالت محوری و درست کاری و اخلاق مداری را بر دانشگاه ها حاکم نماییم و وظیفه سنگینی در این عرصه داریم.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان ماموریت این دانشگاه را در زمینه های بهداشت و درمان و آموزش و پژوهش دانست و اشاره کرد: حوزه های ماموریتی دانشگاه علوم پزشکی در تمام ارکان زندگی مردم نقش دارد.
بالو، دانشگاه علوم پزشکی را دارای ماهیت علمی و تخصصی دانست و اشاره کرد: باید به دور از سیاست زدگی و بحران سازی و کارهای غیر تخصصی تلاش نماییم تا خدمات بهتر به مردم ارائه شود و نیازمند حمایت سایر دستگاهها هستیم.
وی با اشاره به حضور مجاهدانه و ایثارگرانه کادر بهداشت و درمان در سنگر خدمت و احیای ارزش های دوران دفاع مقدس، عنوان کرد: با همین جانفشانی ها موفق به مهار کرونا شدیم و این مسیر ادامه دارد.
سرپرست علوم پزشکی گیلان با اعلان اینکه بخش خصوصی در روزهای کرونا بسیار قدرتمند بود و بار درمان استان را به دوش می کشد، اظهار داشت: بخش دولتی ما نیز غنی از نیروهای انسانی تخصصی و متعهد است؛ البته در فضاهای فیزیکی و تجهیزاتی دارای رشد مناسب نبودیم و مردم شاهد کمبودهای شدید خصوصاً در بخش تخت بیمارستانی مرکز استان هستند که با توجه ویژه دولت و وزارت بهداشت باید در دستور کار قرار گیرد.
دکتر ارسلان سالاری، رییس سابق دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز، با اعلان اینکه در طول سه سال قبل ۱۱۶ پروژه بهداشتی و درمانی با متراژ ۸۰ هزار مترمربع را به مجموعه استان اضافه کردیم، اظهار داشت: همین طور ۱۰۴ پروژه محرومیت زدایی و درمانی شروع شده است.
وی از ساخت بیمارستان های جایگزین رازی و شفا با متراژ ۹۰ هزار مترمربع آگاهی داد و عنوان کرد: موفق به گرفتن ردیف بودجه ۲۰۰۰ میلیارد تومانی برای پروژه های زیربنایی بهداشت و درمان استان شدیم. همین طور قرار داد ۸۰۰ میلیارد تومانی سایت لاکان و دانشکده پزشکی با قرارگاه خاتم منعقد گردید.
این مسئول سابق، با اعلان اینکه تنها اتاق عمل کودکان استان را راه اندازی کردیم و ۲۰۰ تخت ویژه و ۷۰۰ تخت بستری به مجموعه های درمانی استان اضافه گردید، افزود: راه اندازی ۹ کلینیک تخصصی و فوق تخصصی و راه اندازی ۴۵ خانه بهداشت و مرکز خدمات جامع سلامت در دستور اجراست.
سالاری از جذب بیش از ۱۰۰۰ نفر نیروی انسانی در زمینه آموزشی و درمانی و بهداشتی استان آگاهی داد و اشاره کرد: بیش از پنج میلیون دز واکسن کرونا در گیلات تزریق شده است که رتبه اول را دارد.
منبع:

1401/07/12
22:40:58
5.0 / 5
194
تگهای خبر: آموزش , تجهیزات , خدمات , رشت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg