شمال برگ ShomalBarg.ir
دوچرخه سوار جهانگرد آستارایی عنوان كرد

حضور در جام جهانی قطر با شعار صلح و دوستی

حضور در جام جهانی قطر با شعار صلح و دوستی

شمال برگ: به گزارش شمال برگ، از گیلان دوچرخه سوار جهانگرد آستارایی که سفر خودرا از استان گیلان به قطر آغاز نموده است، اظهار داشت: برای حضور در جام جهانی با شعار صلح و دوستی و پشتیبانی از قهرمانان ورزشکار ایرانی درحال سفر به قطر است و در طول مسیر 2022 نهال را از گیلان تا کشور قطر خواهم کاشت.


کرامت عزیززاده در گفت وگوی اختصاصی با ایسنا، با اشاره به این که بعد از کاشت یک اصله نهال کاج در روبروی شهرداری شهر مرزی آستارا سفر خود به کشور قطر را جهت حضور در جام جهانی آغاز نموده است، اظهار داشت: در این سفر که با شعارهای صلح و دوستی، پشتیبانی از قهرمانان ورزشکار ایرانی، ورزش دشمن اعتیاد و همین طور ایران نگین گردشگری صورت می گیرد، پیام صلح و دوستی مردم ایران زمین را به ملت ها خواهم رساند.
وی با اشاره به اینکه این سفر در مدت دو ماه صورت می گیرد، اشاره کرد: مقرر است در راه سفر از استانهای گیلان، قزوین، البرز، تهران، قم، مرکزی، اصفهان، شیراز، هرمزگان و همین طور کشور قطر ۲۰۲۲ نهال کاشته شود.
این دوچرخه سوار جهانگرد آستارایی اضافه کرد: پشتیبانی از محیط زیست و زندگی سالم، اشاعه فرهنگ دوچرخه سواری و کاهش آلودگی هوا از دیگر اهداف سفرم می باشد.
عزیززاده با تأکید بر این که تا حالا ۴۰ هزار نهال را در کشورهای مختلف کاشته ام و آرزو دارم در همه قاره ها صلح و دوستی پایدار برقرار شود تصریح کرد: این سیزدهمین سفرم به کشورهای خارجی است و تا حالا به عنوان سفیر دوستی و دوستدار طبیعت با دوچرخه به قاره های آسیا، اروپا و آمریکای جنوبی سفر کرده ام و در بیش از ۷۲ کشور نیز رکاب زده ام.
وی با اشاره به اینکه اقدامات فرهنگی و ورزشی خودم را از سال ۱۳۸۷ آغاز نموده ام، اضافه کرد: از رییس جمهور، وزیر و ورزش و جوانان، وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، استاندار گیلان، مدیر کل ورزش و جوانان گیلان و همین طور مسئولین شهرستان مرزی بندر آستارا خواستارم در طول این سفر بنده را حمایت کنند تا پیام صلح و دوستی مردم مهربان ایران زمین را به جهانیان برسانم.
این دوچرخه سوار جهانگرد آستارایی با اشاره به این که توسعه ورزش خصوصاً ورزش مفرح دوچرخه سواری از اولویت هایم در رکاب زنی به کشورهای مختلف دنیا است، اظهار داشت: بنده وقت خودرا برای ترویج ورزش گذاشته و از کار و زندگی ام گذشته ام تا بتوانم نقشی در امتداد ورزش و توسعه آن در سطح کشور عزیزم ایران داشته باشم.
عزیززاده با اشاره به اینکه من در سفرهایی که با دوچرخه در سطح کشور انجام داده ام بسیار سختی کشیدم اما زمانی که با مردم کشورم در نقاط مختلف ارتباط برقرار کردم و میزبانی صمیمی آنها را دیدم باردیگر انرژی گرفتم و به مسیر خود ادامه دادم، اشاره کرد: هدف من این است که دیگران را به کاشت نهال دعوت کنم و فرهنگ این کار را جا بیاندازم و من دوست دارم تا جوانان و کودکان سرزمینم این کار را بیاموزند و این حرکت فرهنگی نیز در سراسر دنیا جا بیفتد.

منبع:

1401/07/12
09:33:53
5.0 / 5
173
تگهای خبر: آستارا , زمین , سفر , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg