شمالبرگ ShomalBarg.ir
رئیس هیئت نجات غریق آستارا:

شمار حوادث غرق شدگی در سواحل آستارا به صفر رسید

شمار حوادث غرق شدگی در سواحل آستارا به صفر رسید

به گزارش شمال برگ، از گیلان رئیس هیئت نجات غریق آستارا اظهار داشت: با اجرای طرح های مختلف نظارتی و استقرار ناجیان غریق در خطوط ساحلی آستارا در طول مدت سپری شده از دوران شنای تابستانی، در این شهرستان مرزی خوشبختانه هیچ مورد غرق شدگی در دریا روی نداده است.


حسین انزابی در گفت وگوی اختصاصی با ایسنا با اشاره به اینکه در سواحل شهرستان مرزی بندر آستارا در شمال غربی استان گیلان سه منطقه ویژه برای شنای گردشگران تابستانی و همینطور مردم بومی منطقه در شهرهای آستارا و لوندویل به نامهای طرح سالمسازی سفیر امید، طرح سالمسازی صدف و همینطور طرح ساحلی شهر لوندویل تعیین شده بود، اظهار نمود: هشت نفر ناجی غریق زن و ۳۵ نفر ناجی غریق مرد به همراه پرسنل مرتبط در طول ایام تابستان در طرح های سالم سازی دریا در شهرستان آستارا درحال ارائه ی خدمت به مردم و مسافرین بودند.
وی ضمن اشاره به شناسایی ۲۰ منطقه و ۴۰ نقطه خطر ساز در سواحل شهرستان آستارا، اظهار داشت: در طول فصل شنا تنها یک نفر غریق داشتیم که آن هم در نقطه خطر ساز و ممنوعه و علیرغم تذکر و هشدارهای مکرر ناجیان غریق مستقر در منطقه غرق شد و در طرح های سالم سازی هیچ مورد غرق شدگی نداشتیم.
رئیس هیئت نجات غریق شهرستان آستارا، ضمن اشاره به وجود دو دستگاه جت اسکی، یک دستگاه موتور سیکلت، دو قایق موتوری و همینطور دو خودروی شخصی در جریان نظارت و سرکشی های روزانه در طرح های سالم سازی دریا در منطقه آستارا اضافه کرد: فرماندار آستارا، معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی فرماندار شهرستان و همینطور رئیس اداره ورزش و جوانان آستارا با سرکشی های مداوم، همکاری خیلی خوب و مستمری با مجموعه ناجیان غریق شهرستان داشتند.
انزابی افزود: سال جاری با همکاری امدادگران جمعیت هلال احمر آستارا، شهرداری های آستارا و لوندویل، اورژانس، نیروهای بسیجی، همیاران پلیس و ماموران نیروی انتظامی مستقر در طرح های سالم سازی شهرستان وضعیت بهتری را شاهد بودیم.
وی از پرداخت حقوق خرداد و تیر ناجیان غریق شهرستان آستارا اطلاع داد و اظهار داشت: حقوق مرداد و شهریور ماه هم درحال پرداخت به ناجیان غریق است.

1401/07/10
11:29:38
5.0 / 5
169
تگهای خبر: آستارا , خودرو , دریا , ساحل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
شمال برگ shomalbarg