شمال برگ ShomalBarg.ir
رئیس اوقاف رشت خبر داد

دریافت ۱۱۴ سند برای موقوفات شهرستان رشت

دریافت ۱۱۴ سند برای موقوفات شهرستان رشت

به گزارش شمال برگ، از گیلان رئیس اوقاف رشت، با اشاره به اینکه سال قبل 114 سند برای موقوفات شهرستان دریافت شد، خاطرنشان کرد: در شش ماهه نخست سال جاری هم موفق به دریافت 90 سند برای موقوفات شدیم که 60 سند دریافت شده و 30 سند در مرحله نهایی است.


عباس نیکخواه در نشست با خبرنگاران، با اشاره به برنامه های دهه وقف در اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان رشت، اظهار داشت: گلباران مزار شهدا، دیدار با نماینده ولی فقیه در استان، برگزاری محفل انس با قرآن در بقعه خواهر امام رضا(ع)، دیدار با خانواده شهدا، برگزاری نشست تخصصی وقف با همکاری جبهه فرهنگی استان، ویزیت رایگان در بقعه آقاسیدجیحون سیاه اسطلخ، عطرافشانی بقعه خواهر امام رضا(ع) و برگزاری نمایشگاه وقف در محوطه این بقعه، افتتاح مجتمع وقفی گل گندم در بقعه امامزاده هاشم، توزیع بسته های معیشتی و کمک تحصیلی، برگزاری خیمه های معرفت، نواختن زنگ وقف در مدارس و... همچون این برنامه هاست.
وی از برگزاری مسابقات فرهنگی ورزشی ویژه کارکنان اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان رشت، برگزاری نشست بصیرتی، تجلیل از مدافعان سلامت در بیمارستان رازی و نشست با روحانیون و ائمه جماعت بقاع را از دیگر برنامه ها دانست و اضافه کرد: شهرستان رشت ۱۱۷۰ موقوفه دارد که ۴۳۸ موقوفه دارای درآمد است؛ همین طور ۵۲۳۸ رقبه داریم.
رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان رشت با اعلان اینکه سال قبل ۱۱۴ سند برای موقوفات شهرستان گرفتن شد، اشاره کرد: در شش ماهه نخست امسال نیز موفق به گرفتن ۹۰ سند برای موقوفات شدیم که ۶۰ سند گرفتن شده و ۳۰ سند در مرحله نهایی است.
نیکخواه با تأکید بر اهمین سنددار کردن موقوفات و رقبات، از ثبت ۲۸ پرونده در سامانه بارای آگاهی داد و عنوان کرد: برنامه های فرهنگی و قرآنی در سطح ۲۱۹ بقعه متبرکه شهرستان برگزار می گردد که شامل طرح ارامش بهاری در سطح ۲۳ بقعه، طرح نشاط معنوی در سطح ۲۱ بقعه، طرح ضیافت الهی در سطح ۸۰ بقعه، طرح بصیرت عاشورایی در سطح ۱۰۲ بقعه و... است.
وی با اعلان اینکه در طرح ضیافت الهی امسال ۴۶۰ میلیون ریال نیت ختم قرآن داشتیم، اظهار داشت: طی مدت مذکور ۱۰ میلیارد و ۲۳۰ میلیون تومان اجرای نیت شامل مذهبی، خیریه، اجتماعی، مدارس، علوم دینی، بقاع و مدارس داشتیم.
رییس اوقاف رشت، با تأکید بر لزوم احصای نیازهای روز جامعه در زمینه وقف های جدید، اشاره کرد: خیریت وقف های خودرا به سمت و سوی امور اجتماعی خصوصاً ازدواج جوانان ببرند که یکی از ضرورت های امروز است.
وی از توزیع ۸۵ بسته «مهر تحصیلی» به ارزش ۵۰۰ هزار تومان بین دانش آموزان نیازمند با محوریت بقاع متبرکه آگاهی داد و بیان کرد: شهرستان رشت میزبان شهرستان های غرب گیلان در مسابقات قرآنی اوقاف بود که با ۴۵۰ شرکت کننده انجام شد و ۲۵ نفر به مرحله استانی راه یافتند.
نیکخواه با اشاره به اجرای طرح توسعه بقعه سلیمانداراب رشت و بقعه آقاسیدشریف جیرده، افزود: بدنبال راندمان موقوفات و درآمددار کردن آنها هستیم که در این جهت درآمد بقاع شهرستان رشت در نیمه نخست امسال ۵۰ درصد و درآمد موقوفات ۲۰ درصد رشد داشته است.
رییس اوقاف رشت با اعلان اینکه ۲۱۹ بقعه شهرستان رشد در سامانه سازمان اوقاف ثبت شده است، اظهار داشت: موقوفات در امتداد خواست واقف هزینه می شود و امکان استفاده در جای دیگر وجود ندارد.1401/07/03
14:32:02
5.0 / 5
288
تگهای خبر: رشت , زمین , شركت , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
شمال برگ shomalbarg