شمالبرگ ShomalBarg.ir
رئیس ستاد دیه گیلان عنوان كرد

راه اندازی پویش مهر حسینی برای آزادی زندانیان

راه اندازی پویش مهر حسینی برای آزادی زندانیان

به گزارش شمال برگ، از گیلان رئیس ستاد دیه گیلان، از طریق اندازی پویش «مهر حسینی» در آستانه اربعین اطلاع داد و تصریح کرد: خیلی از افراد در این ایام به عشق امام حسین(ع) و با نیت خبر هزینه سفر کربلا را برای آزادی زندانیان پرداخت کردند که ثواب زیادی دارد.


علیرضا یزدانی در گفت و گو با ایسنا، وظیفه ستاد دیه را آزادی زندانیان جرایم غیر عمد دانست و اظهار نمود: جرایم غیر عمد شامل بدهی مالی، مهریه و نفقه، تصادفات، حوادث کارگاهی و ساختمانی و قتل شبه عمد است.
وی بیشترین فراوانی جرایم غیر عمد را در ارتباط با بدهی مالی همچون چک برگشتی و ورشکستگی دانست و اضافه کرد: ستاد دیه یک صندوق تأمین خسارت های بدنی ناشی از تصادفات رانندگی دارد و بنابراین به یاری تمام زندانیان تصادفات رانندگی می آییم و هم اکنون هیچ زندانی در این بخش نداریم.
رئیس ستاد دیه گیلان، با اشاره به اینکه علاوه بر کمک های مردمی با اعتبارات سازمانی برای آزادی زندانیان جرایم غیر عمد همت می نماییم، اظهار داشت: ستاد دیه مردم نهاد و غیر دولتی است، اما به واسطه اهمیت و گستردگی عملکرد این نهاد از مساعدت های دولت و مجلس هم در بخش تسهیلات بودجه ای برخوردار هستیم.
یزدانی از پرداخت تسهیلات چهار درصد تا سقف ۶۴۰ میلیون تومان برای جرایم مالی و تنفس پنج ماهه بعد از آزادی اطلاع داد و افزود: همینطور تسهیلات ۱۶۰ میلیون تومانی برای جرایم مهریه و نفقه پرداخت می نماییم.
وی خانواده زندانی را هم گرفتار زندان روانی و اجتماعی دانست و خاطرنشان کرد: مددکاران کمیته امداد خانواده فرد زندانی را از اولین روز محکومیت و صدور رای تا روز آزادی از زندان زیر پوشش قرار می دهند؛ همینطور انجمن پشتیبانی از زندانیان به خانواده ها کمک های مالی و تحصیلی می کند.
رئیس ستاد دیه گیلان از طریق اندازی پویش «مهر حسینی» در آستانه اربعین اطلاع داد و تصریح کرد: خیلی از افراد در این ایام به عشق امام حسین(ع) و با نیت خبر هزینه سفر کربلا را برای آزادی زندانیان پرداخت کردند که ثواب زیادی دارد.
وی با اشاره به اینکه ستاد دیه معادل همان کمک خیرین برای آزادی زندانیان را پرداخت می کند، اظهار داشت: سال قبل ۳۰۲ زندانی جرایم غیر عمد با بدهی ۱۰۶ میلیارد تومانی را آزاد کردیم که ۷۰ درصد این بدهی همراه با دریافت گذشت از شکات بود.
یزدانی از آزادی ۱۱۶ نفر با بدهی ۹۳ میلیارد تومانی از آغاز سال جاری اطلاع داد و اظهار داشت: هم اکنون ۳۸۰ زندانی جرایم غیر عمد در گیلان داریم که ۱۷ نفر آنان زن هستند و امیدواریم با شعار «زندان جای مادران نیست» به آزادی این زنان بخصوص در روزهای اربعین حسینی کمک نماییم.
منبع:

1401/06/27
11:31:50
5.0 / 5
355
تگهای خبر: دریا , سفر , گیلان , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg