شمالبرگ ShomalBarg.ir

اختتامیه جشنواره سراسری سرود نداجا در منجیل

اختتامیه جشنواره سراسری سرود نداجا در منجیل

شمال برگ: شمال برگ: از گیلان آیین اختتامیه ششمین جشنواره سراسری سرود نیروی دریایی ارتش (نداجا) با حضور امیر دریادار حمزه علی کاویانی، جانشین فرمانده نیروی دریایی ارتش و حجت الاسلام حسین صنعت پور امیری، رییس اداره عقیدتی سیاسی نداجا در مرکز آموزش تفنگداران و تکاوران نیروی دریایی ارتش در منجیل اجرا شد.


امیر دریادار حمزه علی کاویانی در آیین اختتامیه ششمین جشنواره سراسری سرود نداجا که در مرکز آموزش تفنگداران و تکاوران نیروی دریایی ارتش در منجیل برگزار شد، ضمن گرامیداشت فرارسیدن اربعین حسینی اظهار داشت: امام(ره) و انقلاب با دنیا چه کرده که سیر عظیم زوار اباعبدالله(ع) از مسیر ام القرای ایران اسلامی به سمت کربلای معلی راهی می شوند و امروز سرزمین عراق محل تجمع عاشقان اباعبدالله از سراسر جهان است.
جانشین فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به اجرای ماموریت نیروی دریایی ارتش در آب های آزاد در شمال اقیانوس هند و دریای سرخ، افزود: نیروی دریایی ارتش وظیفه تامین امنیت خطوط مواصلاتی جمهوری اسلامی ایران اعم کشتی های تجاری و نفتکش را بر عهده دارد.
وی با اعلان اینکه نیروی دریایی ارتش با جدیت از منافع و منابع کشور و منطقه با همه قوا در شمال اقیانوس هند و دریای سرخ دفاع می کند، اضافه کرد: در کنار کارهای عملیاتی، نوسازی، تعمیر و نگهداری که در همه قسمت های نیروی دریایی با جدیت و با فرمان فرمانده کل قوا درحال پیگیری و انجام است، همه کارکنان ساعی نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران در سراسر سواحل جنوبی و مناطق شمال نداجا برای اجرا شدن تدابیر مقام معظم رهبری اقدامات بسیار بهادار ای را انجام می دهند؛ کارهای فرهنگی برای تقویت روحیه و انگیزه کارکنان و خانواده های شان برنامه ریزی و اجرا می شود.
جانشین فرمانده نیروی دریایی ارتش اشاره کرد: جشنواره سرود نمونه ای از کارهای فرهنگی است که طی برنامه ریزی سالیانه توسط اداره عقیدتی سیاسی نیروی دریایی با پشتیبانی سامانه فرماندهی در فرماندهی مرکز آموزش تفنگداران و تکاوران دریایی منجیل انجام شد و این برنامه ها تا آخر سال ادامه دارد.
وی با اعلان اینکه انقلاب اسلامی وقتی به وقوع پیوست بساط نظام سلطه را در این منطقه بهم ریخت، افزود: نظام سلطه ای بدنبال استثمار ملت ها بود و انقلاب اسلامی را مانعی برای پیشرفت خود در منطقه می دانست. آمریکایی ها جنگ های گسترده اقتصادی، سخت، اطلاعاتی، فرهنگی و دفاع مقدس را بر ما تحمیل کرد که همچنان ادامه دارد. امروز به برکت دفاع مقدس کشور عراق و شرق مدیترانه در دست نیروهای مقاومت با محوریت ایران اسلامی است.
کاویانی با اعلان اینکه مهم ترین هدف برگزاری جشنواره ها و همایش های فرهنگی تقویت باورها و اعتقادات نسل جوان است، اشاره کرد: خود آمریکایی ها و نظریه پردازان معتقدند که اگر در جنگ فرهنگی مقابل ایران به پیروزی برسیم دیگر کاری با آنها نداریم برای اینکه آنان در جنگ فرهنگی بدنبال کم رنگ کردن حجاب و باورهای دینی و آموزه های اسلامی هستند.
جانشین فرمانده نیروی دریایی ارتش با اعلان اینکه امیدواریم روزی برسد که همه ما در تمدن نوین اسلامی نقش داشته باشیم و بتوانیم ادای دین نماییم، افزود: امروز مساحت ژئوپلیتیکی سیاسی و نظامی آمریکایی ها در منطقه روبه عقب نشینی است و ما به برکت امام(ره) و مقام معظم رهبری، انقلاب و قدرت نظامی و دفاعی درحال قدرت یابی هستیم و ان شاءالله آن تمدن نوین اسلامی که فرمانده معظم کل قوا فرمودند محقق می شود.
حجت الاسلام والمسلمین حسین صنعت پور امیری، رییس اداره عقیدتی سیاسی نیروی دریایی ارتش در ادامه ضمن قدردانی از مرکز آموزش تکاوران نیروی دریایی ارتش در منجیل به سبب میزبانی از جشنواره سراسری سرود، اظهار داشت: یکی از بخش هایی که نباید غافل باشیم این است که اسلام با زیبایی و لذت مخالف نیست در حالی که برخی تلاش می کنند خلاف این را القا کنند.
وی با اعلان اینکه اسلام زیبایی را تحسین و لذت های حلال را ترویج می کند، اضافه کرد: یکی از مواردی که به مکرر در روایات اشاره شده بحث صوت زیباست؛ روایت است امام سجاد(ع) احسن ترین صوت را داشتند وقتی قرآن تلاوت می کردند به قدری زیبا بود که شبانه وقتی سقاها از کنار منزل ایشان حرکت می کردند، صدای زیبای ایشان موجب می شد از مسیر باز بمانند.
صنعت پور امیری افزود: آنکه ممنوعیت دارد هنری است که شیطانی و در راستای ترویج شهوت باشد اما هنری که در راستای ازش های الهی و انسانی باشد، هنر فاخر و مقدس است. نظام جمهوری اسلامی ایران با این هنر مقدس مخالف نیست و برای ترویج آن تلاش می کند.
رئیس اداره عقیدتی سیاسی نیروی دریایی ارتش با اعلان اینکه امروز زبان هنر، زبان مشترک در دنیاست، اظهار داشت: موظفیم به عنوان متولیان فرهنگی در کنار تبلیغات مستقیم باید برای تبلیغ معارف دینی از ابزارهای هنری نظیر فیلم، داستان، تئاتر و موسیقی بهره مند شویم.
وی با اشاره به برنامه ریزی برنامه های قرآنی، فرهنگی و هنری اداره عقیدتی سیاسی نداجا اضافه کرد: برنامه های قرآنی در زمینه ترویج مفاهیم قرآن در سطح عموم کارکنان نیروی دریایی تا تربیت حافظان قرآن که با تاسیس چهار مدرسه قرآنی برای امسال برنامه ریزی شده و سایر فعالیت ها در زمینه های دیگر همچون جشنواره سرود، برای کشف استعدادها، ترویج مفاهیم ارزشی و ناب دینی در قالب هنری بسیار موثر است. همین طور نیروی دریایی در زمینه خانواده ها به شکل گسترده دوره های بصیرت افزایی را در مناطق، پایگاه ها و شهرهای مقدس مشهد و قم با حضور اساتید برجسته برگزار می نماید.
صنعت پور امیری افزود: در برگزاری چنین جشنواره هایی هر نیرویی باید یک کار فاخر ملی داشته باشد و با وجود ظرفیت هایی که هست باید به سمت تولید آثار فاخر و باارزش برویم.
ششمین جشنواره سراسری سرود نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در سه بخش گروهی دختران، گروهی پسران و تک خوان های پسر با حضور ۱۸۰ نفر از تمام پایگاه ها و مناطق نیروی دریایی ارتش در مرکز آموزش تفنگداران و تکاوران نیروی دریایی ارتش در منجیل برگزار و از برگزیدگان آن تجلیل شد، از هر گروه سه اثر برگزیده به جشنواره سراسری ارتش که بهمن ماه برگزار می شود، راه یافتند.
منبع:

1401/06/26
10:51:14
5.0 / 5
177
تگهای خبر: آموزش , اقتصادی , تولید , دریا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
شمال برگ shomalbarg