شمالبرگ ShomalBarg.ir

پیگیری سفرهای استانی رئیس جمهور

پیگیری سفرهای استانی رئیس جمهور

به گزارش شمال برگ به گزارش شمال برگ، حدود پنج ماه بعد از هفدهمین سفر استانی رئیس جمهور به مازندران و با ارجاع حدود ۱۵ هزار نامه در رابطه با دریافت تسهیلات، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مازندران از پرداخت ۹۰۰ میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید به صاحبان بنگاه های اقتصادی درخواست کننده از آیت الله رئیسی خبر می دهد.


به گزارش شمال برگ به نقل از ایرنا، برپایه آمار مسئولان پاسخگویی مطالبات مردمی در استانداری مازندران در مسافرت آیت الله سیدابراهیم رئیسی به مازندران ۵۷ هزار و ۳۳۷ مورد درخواست مردمی به ثبت رسید که از این تعداد ۱۴ هزار و ۹۹۵ مورد در ارتباط با دریافت تسهیلات بوده که از این بین دریافت تسهیلات قرض الحسنه، رونق تولید، کمک های مالی، وام خود اشتغالی و وام اشتغال پنج درخواست اول مردم استان از رئیس جمهور بود.
اکنون برپایه آماری که حسن خیریانپور اعلام می کند، تمامی درخواست های مردمی در ارتباط با دریافت تسهیلات در چارچوب های مختلف به بانکهای عامل استان ارجاع و حدود چهار هزار میلیارد تومان اعتبار هم برای تحقق این مطالبات مردمی از رئیس جمهور در نظر گرفته شده است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مازندران روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه کرد: از مجموع حدود ۱۵ هزار نفر از درخواست کنندگان دریافت تسهیلات از رئیس جمهور در استان، ۹۵۶ نفر خواهان دریافت تسهیلات رونق تولید بود که تابحال به ۴۲۸ تولیدکننده با همراهی بانکهای صنعت و معدن و ملی مبلغ ۹۰۳ میلیارد تومان پرداخت شده است.
وی با بیان اینکه ارقام تسهیلات پرداختی رونق تولید برپایه نوع طرح متفاوت می باشد، اظهار داشت: در مجموع تا آخر سال جاری حدود ۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید از محل درخواست های مردمی از رئیس جمهور در استان پرداخت می شود.
این مقام مسئول با بیان اینکه با پرداخت تمامی تسهیلات رونق تولید مصوبه سفر رئیس جمهوری به مازندران برای حدود چهار هزار و ۲۲۳ به صورت مستقیم اشتغال ایجاد خواهد شد، اضافه کرد: تنها در کمتر از پنج ماه گذشته با همراهی بانکهای استان و با پرداخت ۹۰۳ میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید برای یک هزار و ۸۲۰ نفر اشتغالزایی و بیمه کارگری آنان در اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ثبت شده است.
خیریانپور اظهار داشت: درخواست تسهیلات رونق تولید بنگاه های اقتصادی مازندران از رئیس جمهور با عنایت به بافت اقتصادی استان به صورت عمده در زمینه واحدهای فرآوری و بسته بندی محصولات کشاورزی، صنایع تبدیلی لبنیات و ساخت و اجرای طرح های توسعه ای در شاخه های مختلف صنعتی است.
به گزارش شمال برگ به نقل از خبرگزاری ایرنا، آیت الله سیدابراهیم رئیسی، رئیس جمهور در هفدهمین سفر استانی دولت سیزدهم، روز جمعه ۲۰ اسفند وارد استان مازندران شد. بازدید از تعدادی طرح اقتصادی و عمرانی و بازدیدهای سرزده، دیدار با اقشار مردم، دیدار با مجموعه کارشناسان ارشد محیط زیست و همینطور شرکت در شورای اداری استان در مسافرت یک روزه رئیس جمهور به مازندران برنامه ریزی شده بود.
نتیجه اولین سفر هیات دولت سیزدهم به مازندران تصویب حدود ۱۶ هزار میلیارد تومان اعتبار برای حوزه های مختلف بود که از این مبلغ حدود ۶۲۴ میلیارد تومان به صورت نقدی در مرحله اول اختصاص یافت.
استاندار مازندران در روز ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ با بیان تشکیل ستاد ویژه پیگیری مصوبات سفر رئیس جمهوری به این استان، در حکمی حسین شاه پری را بعنوان مسئول ستاد و بازرس ویژه پیگیری منصوب کرده است.


منبع:

1401/05/20
21:27:21
5.0 / 5
241
تگهای خبر: اقتصادی , تولید , دریا , زمین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
شمال برگ shomalbarg