شمال برگ ShomalBarg.ir
سخنگوی علوم پزشكی گیلان:

بستری 270 بیمار کرونایی در گیلان

بستری 270 بیمار کرونایی در گیلان

به گزارش شمال برگ از گیلان سخنگوی علوم پزشکی گیلان، مجموع بستری های کرونایی گیلان را ۲۷۰ نفر دانست و اظهار داشت: ۴۹ بیمار جدیدا بستری شدند.


دکتر فردین مهرابیان در گفت وگو با ایسنا، از بستری شدن ۴۹ بیمار جدید کرونایی در استان گیلان طی شبانه روز گذشته اطلاع داد و اظهار نمود: همینطور طی این مدت ۶۳ نفر ترخیصی داشتیم.
وی کل بستری های کرونایی گیلان را ۲۷۰ نفر دانست و اضافه کرد: ۵۴ بیمار در بخش مراقبت های ویژه و آی. سی. یو بستری هستند و ۳۴ بیمار بدحال داریم.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با اشاره به اینکه شهرستان رشت با ۱۵۰ بیمار بیشترین بستری های کرونایی استان را به خود مختص کرده است، متذکر شد: رودسر، صومعه سرا، سیاهکل و ماسال چهار شهرستان قرمز استان هستند.
مهرابیان ضمن اشاره به فرارسیدن عاشورای حسینی و حضور گسترده مردم در آیین های عزاداری، تصریح کرد: عزاداران در شهرهای قرمز و نارنجی حتما در اماکن باز حضور داشته باشند و شیوه های بهداشتی همچون ماسک و فاصله فیزیکی را رعایت نمایند.
وی با اشاره به اینکه تهویه مناسب عزاداری در اماکن مسقف مورد تاکید است، اظهار داشت: پذیرایی از عزاداران در محل مراسم نباشد و اولویت با فضای باز است و نذورات حتما به صورت بسته بندی به مردم عرضه شود.
سخنگوی علوم پزشکی گیلان از افراد دارای علایم سرماخوردگی و کرونا خواست از حضور در جمع عزاداران پرهیز کنند و متذکر شد: افرادی که دارای بیماری های زمینه ای هستند هم در فضاهای بسته قرار نگیرند.
منبع:

1401/05/18
11:34:55
5.0 / 5
204
تگهای خبر: رشت , زمین , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
شمال برگ shomalbarg