هواشناسی مازندران فعالیت دریایی در خزر را ناامن اعلام نمود

هواشناسی مازندران فعالیت دریایی در خزر را ناامن اعلام نمود

شمال برگ: هواشناسی مازندران با بیان وضعیت هشدار سطح زرد، هرگونه فعالیت دریایی همچون شنا در آب های ساحلی این استان را از بعدازظهر فردا شنبه تا بامداد روز دوشنبه ناامن اعلام نموده است.


به گزارش شمال برگ به نقل از ایرنا، هواشناسی مازندران اعلام نمود که با تقویت جریانات خنک شمالی، دریای خزر از بعدازظهر شنبه تا بامداد روز دوشنبه با رگبار باران، احتمال رعد و برق و وزش باد مواجه می باشد و برای فعالیت دریایی ناامن می شود.
هواشناسی مازندران اعلام نمود که سامانه ناپایدار جوی مناطق ساحلی و دور از ساحل را تحت تأثیر قرار می دهد و بیشینه سرعت وزش باد هم تا ۱۳ متر بر ثانیه خواهد رسید که این امر سبب شکل گیری امواج تا ۱.۹ متر می شود و برای فعالیتهای دریایی مناسب نخواهد بود.
هواشناسی مازندران اخطار داد که این وضعیت جوی دریایی علاوه بر احتمال غرق شدن قایق های تفریحی و شناورهای سبک، سبب پاره شدن تورهای صیادی بخصوص تورهای صید پره و ایجاد خطر برای فعالیتهای صیادی خواهد شد.
در این اخطاریه به مسافران و علاقه مندان به دریا سفارش شده است در خلال این مدت از فعالیتهای تفریحی اجتناب کنند و صیادان و فعالان حوزه شیلات هم از حضور در دریا بپرهیزند.
مازندران حدود ۴۸۰ کیلومتر از سواحل جنوبی دریای خزر را در اختیار دارد که بیشترین میزان در بین سه استان شمالی است.
هواشناسی مازندران روز گذشته هم با صدور اخطار سطح نارنجی نسبت به احتمال جاری شدن روان آب و وقوع سیلاب های محلی در مسیل ها و رودخانه های فصلی این استان از بعدازظهر روز پنجشنبه تا اواخر روز سه شنبه اخطار داده بود.
هواشناسی شرایط جوی امروز مازندران برپایه تحلیل و بررسی آخرین نقشه های پیـش یابـی هواشناسـی را صاف تا نیمه ابری و از شب با افزایش ابر در غرب استان با احتمال رگبار پراکنده باران و وزش باد پیشبینی کرده است. دمای هوا هم در خلال این مدت در مناطق ساحلی و جلگه ای بین ۳۰ تا ۳۴ و در ارتفاعات هم بین ۲۳ تا ۲۹ درجه سانتی گراد بالای صفر می رسد.
طبق پیشبینی هواشناسی آسمان مازندران در روز شنبه نیمه ابری همراه با کاهش نسبی دما و از بعدازظهر به تدریج ابری همراه با رگبار پراکنده و وزش باد همراه می باشد. بیشینه دما هم در خلال این مدت در مناطق ساحلی و جلگه ای بین ۲۷ تا ۳۰ و در ارتفاعات هم بین ۲۰ تا ۲۴ درجه سلسیوس پیشبینی کرده است.
شرایط جوی مازندران در ایام یکشنبه و دوشنبه هم نیمه ابری در بعضی ساعات ابری، در ارتفاعات مه آلود، همراه با کاهش نسبی دما با رگبار متناوب باران، وزش باد و احتمال رعد و برق پیشبینی شده است. دمای هوا هم در خلال این مدت در مناطق ساحلی و جلگه ای بین ۲۶ تا ۲۹ درجه و در ارتفاعات هم بین ۱۸ تا ۲۲ درجه سانتی گراد بالای صفر در نوسان خواهد بود.
هواشناسی شرایط جوی مازندران در روز سه شنبه هفته آینده را هم در بامداد با بارندگی، در ارتفاعات مه آلود و از بعدازظهر به تدریج با کاهش ناپایداری با بیشینه دما در مناطق ساحلی و جلگه ای بین ۲۶ تا ۲۹ و در ارتفاعات هم بین ۱۷ تا ۲۱ درجه سلسیوس پیشبینی کرده است.
=========


منبع:

1401/05/14
13:51:57
5.0 / 5
23
تگهای خبر: دریا , ساحل , ساری , شمال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲