استاندار:

صادرات پنج میلیارد دلاری کالا از مازندران هدف گذاری شد

صادرات پنج میلیارد دلاری کالا از مازندران هدف گذاری شد

به گزارش شمال برگ استاندار مازندران اظهار داشت: صادرات پنج میلیارد دلاری کالا از مازندران در دوره زمانی ۲ساله با استانداردسازی و کیفیت بخشی کالاهای تولیدی و تقویت دیپلماسی اقتصادی هدفگذاری شد.


به گزارش شمال برگ به نقل از ایرنا، سیدمحمود حسینی پور روز پنجشنبه در نشست صادرکنندگان و مدیران دستگاههای اجرایی با مهدی صفری، معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه در سالن جلسات استانداری مازندران اضافه کرد: به هیچ عنوان دلخوش به اعداد و ارقام افزایش صادرات کالا از مبدا استان به نقاط مختلف جهان در ماه های گذشته نیستیم چونکه ظرفیت صادراتی مازندران با برخورداری از بنادر منحصر به فرد و همینطور تولیدات کشاورزی و صنعتی بی حد و حصر است.
وی تصریح کرد: در ماه های گذشته کشورهای حوزه دریای خزر با پیگیری و دیپلماسی اقتصادی استانداری مازندران از سرمایه گذاری در حوزه صادراتی استان استقبال کردند که در سالهای آینده با افزایش روز افزون کالاهای صادراتی، حلاوت توسعه اقتصادی ناشی از آنرا مردم خواهند چشید.
استاندار مازندران با بیان این که، مازندران جایگاه ویژه و راهبردی در کریدور شمال به جنوب کشور دارد، اظهار داشت: حالا بنادر نوشهر، امیرآباد و فریدونکنار با ۳۰ درصد ظرفیت صادراتی خود فعالیت دارند که باید با رایزنی های بازرگانی از جانب وزارت امور خارجه صادرات از مبدا مازندران افزایش یابد.
حسینی پور افزود: خیلی از کشورهای عضو سازمان اکو آماده افزایش تبادلات تجاری با مازندران هستند و در ماه های گذشته قدم های خوبی برای تحقق این امر برداشته شده است.
استاندار مازندران افزود: شرکتهای صادراتی استان حالا با تأثیر پذیری از الگوهای جهانی و رعایت استانداردهای بین المللی با دست پر به میدان صادرات پا گذاشتند و با بینش برای تولید، فرآوری و بسته بندی کالاها اقدام می کنند.
وی افزود: حالا خیلی از کشورهای منطقه جهت استفاده از ظرفیت بنادر مازندران برای صادرات کالاهای صادراتی خود درحال رایزنی است که بطور حتم در ماههای آینده اجرای این برنامه محقق می شود.
به گزارش شمال برگ به نقل از خبرگزاری ایرنا، معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه به منظور دیدار با صادرکنندگان و بررسی ظرفیت های اقتصادی و صادراتی استان در چارچوب سفر ۲ روزه امروز بامداد وارد استان شده است.


منبع:

1401/05/13
13:48:20
5.0 / 5
24
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱