شمالبرگ ShomalBarg.ir

محور هراز بعد از ۳۰ ساعت بازگشایی شد

محور هراز بعد از ۳۰ ساعت بازگشایی شد

شمال برگ: فرماندار شهرستان آمل از بازگشایی محور هراز بعد از ۳۰ ساعت اطلاع داد و اظهار داشت: این محور برای تردد هم وطنان بازگشایی شده است اما با عنایت به هشدارهای سازمان مدیریت بحران، مردم هشدارها را جدی گرفته و از سفرهای غیرضروری پرهیز کنند.


سیدعباس حسینی عصر جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه کرد: متاسفانه به دنبال بارش های شدید از صبح پنجشنبه ششم مردادماه محور مواصلاتی هراز گرفتار سیلاب شد که انسداد این محور را به همراه داشت.
وی افزود: خوشبختانه این سیل که در محدوده بایجان تا وانا رخ داد تلفات جانی نداشت اما خسارت های بسیاری را به حوزه راه، زیرساخت، باغات وارد کرد.
فرماندار آمل با اشاره به اینکه در کمتر از ۱۲ ساعت از بروز سیل، خودرو های در راه مانده از محور تخلیه شد، اظهار داشت: بیشتر از ۱۵ دستگاه لودر و کامیون دستگاههای خصوصی و دولتی از بامداد پنجشنبه در محور هراز مستقر شدند تا عملیات تخلیه گل و لای به سرعت صورت گیرد.
حسینی با بیان این که بیشتر از یک متر گل و لای یک لاین از محور هراز را در محدوده بایجان پوشانده بود، اضافه کرد: با کمک رسانی نیروهای جمعیت هلال احمر و نیروهای مردمی کمترین خسارت انسانی به شهروندان در محور هراز به وجود نیامد.
فرماندار آمل با اشاره به اینکه طی ۳۰ ساعت تلاش شبانه روزی گل و لای به صورت کامل از سطح محور هراز پاکسازی شد، اظهار داشت: از ساعت ۱۸ امروز، تردد خودرو ها در محور هراز امکان پذیر شده و محور بازگشایی شده است.
وی همینطور نسبت به تکرار چنین حوادثی اخطار داد و تصریح کرد: به شهروندان سفارش می شود با عنایت به هشدارهای هواشناسی و سازمان مدیریت بحران، همچنان از ترددغیرضرور در محورهای هراز، مسیرهای ییلاقی، روستایی و رودخانه ها اجتناب کرده و به هشدارها توجه داشته باشند.

1401/05/08
13:06:20
5.0 / 5
184
تگهای خبر: خودرو , ساری , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
شمال برگ shomalbarg