شمالبرگ ShomalBarg.ir
طی تیرماه امسال رخ داد؛

بستری ۵۶ بیمار کرونائی در بندرانزلی

بستری ۵۶ بیمار کرونائی در بندرانزلی

از گیلان رییس بیمارستان شهید بهشتی بندرانزلی اظهار داشت: طی تیرماه امسال 56 بیمار بستری کرونا داشتیم که 75 درصد این بیماران تزریق واکسن نداشتند.


دکتر مرتضی فلاح کرکان در گفت و گو با ایسنا با اشاره به بیماران بستری کووید تیرماه سال جاری در بیمارستان شهید بهشتی بندرانزلی اظهار نمود: طی تیرماه امسال ۵۶ بیمار بستری کرونا داشتیم که از این تعداد ۴۲ نفر یعنی ۷۵ درصد بیماران تزریق واکسن نداشتند این نشان میدهد تزریق واکسن چقدر اهمیت دارد و این بسیار معنادار است.
وی با اشاره به این که طی این مدت فقط یک نفر فوتی داشتیم که البته آن فرد هم بیماری زمینه ای داشت، اضافه کرد: شهروندان از ترس مبتلاشدن به کرونا مراجعه به بیمارستان جهت مداوای بیماری هایی که دارند را به تعویق نندازند.
فلاح اظهار داشت: اگر کرونا افزایش پیدا کند آمادگی پذیرش را داریم و در صورت افزایش تعداد بستری ها، اعمال جراحی غیرضروری را کنسل می نماییم ولی فعلا به آن مرحله نرسیده ایم و امیدواریم با رعایت پروتکلهای بهداشتی و جدی گرفتن واکسن از طرف عموم مردم به آن مرحله نیز نرسیم.
رییس بیمارستان شهید بهشتی بندرانزلی با اعلان اینکه هم اکنون ۱۵۲ تخت فعال در این بیمارستان وجود دارد، اشاره کرد: این تصور که همه بخش های بیمارستان به پذیرش افراد مبتلا به کرونا اختصاص دارد اشتباه است هم اکنون فقط یک بخش به بیماران کرونا اختصاص داده شده و اکنون هشت مریض کرونائی در این بیمارستان بستری هستند.
فلاح با اشاره به این که نیمی از بیماران بستری را کودکان می سازند، اشاره کرد: هم اکنون کودکان بالای پنج سال هم می توانند واکسن تزریق کنند ولی از طرف خانواده ها استقبال نشده است.
وی ادامه داد: علایم مبتلاشدن به کرونا در بزرگسالان خصوصاً آنهایی که تزریق واکسن داشتند به حالت سرماخوردگی و با ضعف، بدن درد، بی حالی و علایم گوارشی ممکنست همراه باشد ولی در بچه ها شدت و طول مدت علائم متفاوت می باشد.
فلاح با اعلان اینکه استقبال از دز سوم واکسن کرونا ضعیف پیش رفت، اظهار داشت: خانواده ها باید توجه داشته باشند که مهرماه مدارس و حضور فرزندان در فضاهای آموزشی را در پیش داریم و باید خودمان را آماده نماییم.
وی با تاکید بر این که رعایت پروتکلهای بهداشتی، استفاده از ماسک، توجه به بهداشت تنفس و بهداشت دست همانند گذشته باید با جدیت رعایت شود، اظهار داشت: در فضاهای بسته با رعایت جوانب احتیاط حضور داشته باشیم. تهویه هوا باید بیشتر و تعداد نفرات کمتر شود خصوصاً که الان در فصل تابستان کولر را روشن کرده و درها و پنجره ها را می بندیم.1401/05/03
23:39:56
5.0 / 5
203
تگهای خبر: آموزش , زمین , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
شمال برگ shomalbarg