شمالبرگ ShomalBarg.ir

دستگیری شکارچی پلنگ رودبار

دستگیری شکارچی پلنگ رودبار

شمال برگ: از گیلان رئیس اداره محیط زیست رودبار اظهار داشت: شکارچی بی رحم پلنگ و مرال در این شهرستان دستگیر شد.


علی فرهی در جمع خبرنگاران اظهار نمود: پس از دریافت گزارش از اقدامات مجرمانه یک شکارچی بدون مجوز که در چند ماه پیش به این اداره واصل شده بود ماموران یگان حفاظت این اداره تحقیقات خودرا درباب این گزارش شروع کردند که با بررسی همه جانبه و محرز شدن صحت گزارشات واصله و شناسایی کامل متهم و مخفیگاه آن، با همکاری اداره پلیس اطلاعات این شهرستان مبادرت به دریافت دستور قضایی از منزل مسکونی این وی کردند.
وی اضافه کرد: در تفتیش انجام شده از منزل مسکونی متخلف، بقایا لاشه و پوست متعلق به گونه پلنگ ایرانی، بقایا و پوست گونه مرال و همین طور پوست یک راس گراز کشف و ضبط شد.
وی اظهار داشت: متهم در تحقیقات اولیه به جرم خود اعتراف کرد و اعلام نموده که پلنگ را تقریباً ۶ ماه قبل در یکی از مناطق جنگلی شهرستان رودبار شکار کرده است.
فرهی اشاره کرد: متهم هم اکنون با دستور قضایی در بازداشت بوده و پرونده ای تخلف بزرگ، با طرح شکایت از طرف اداره رودبار، به مراجع قضایی رودبار ارسال خواهد شد.
رییس اداره محیط زیست شهرستان رودبار اشاره کرد: پلنگ ایرانی و مرال جزو گونه های حفاظت شده و در معرض انقراض کشورمان می باشند که جرایم ضرر و زیان آنان مجموعا یک میلیارد و ۷۲۵ میلیون ریال بوده که علاوه بر آن جرایم و محکومیت های دیگری نیز از طرف مراجع قضایی برای این مجرم صادر خواهد شد.
وی اظهار داشت: رودبار بیش از ۲۰ درصد است خاک استان گیلان را به خود اختصاص داده و از این مقدار، تقریباً نیمی از رودبار بصورت مناطق چهارگانه و شکار ممنوع بوده و بدون شک یکی از بهترین زیستگاه های گربه سانان و پستانداران بزرگ در کشور شمرده می شود که در مناطق آن چهار نوع گربه سان و سه نوع پستاندار بزرگ زیست می کنند.
منبع:

1401/04/31
13:42:30
5.0 / 5
194
تگهای خبر: حفاظ , دریا , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
شمال برگ shomalbarg