رئیس ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات گیلان خبر داد

راه اندازی 27 موکب گیلان در اربعین سال جاری

راه اندازی 27 موکب گیلان در اربعین سال جاری

به گزارش شمال برگ از گیلان رئیس ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات گیلان، از استقرار موکب شهرستان رودسر در مرز خسروی اطلاع داد و بیان نمود: در مجموع ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات استان ۲۷ موکب در اربعین سال جاری دارد که شامل کربلا و نجف هم می شود.


مجید دوهندو در گفت وگو با ایسنا، ضمن اشاره به برگزاری مراسم پیاده روی اربعین سید و سالار شهیدان پس از دو سال کرونایی، اظهار نمود: ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات استان گیلان مسئولیت اسکان و پذیرایی از زائرین اربعین را بر عهده دارد.
وی خدمت رسانی به زائرین اربعین حسینی را دارای جز عظیم دانست و اضافه کرد: برپایه پیشبینی ها شاهد ورود بالغ بر ۱۵ هزار زائر خارجی حوزه قفقاز و جمهوری آذربایجان و روسیه از مرز آستارا خواهیم بود.
رئیس ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات گیلان، حضور زائرین خارجی در کشور را معرف نظام جمهوری اسلامی دانست و خاطرنشان کرد: تمهیدات لازم برای پذیرایی از زائرین حسینی در ستاد مرکزی اربعین اندیشیده شده؛ در این خصوص ستاد توسعه و بازسازی عتبات استان مبادرت به راه اندازی دو موکب پذیرایی و فرهنگی در آستارا خواهد نمود.
دوهندو، یکی از موکب ها را در مرز آستارا و موکب دیگر را در بقعه امامزادگان ابراهیم و قاسم(ع) دانست و خاطرنشان کرد: یک موکب در امامزاده هاشم رشت و یک موکب در خروجی لوشان خواهیم داشت.
وی با اشاره به اینکه بر خلاف اربعین های گذشته زائرین گیلانی اربعین از مرز مهران عبور نخواهند کرد، اظهار داشت: در اربعین سال جاری مرز خسروی در استان کرمانشاه جایگزین مرز مهران شده است.
رئیس ستاد بازسازی تبات گیلان، از استقرار موکب شهرستان رودسر در مرز خسروی اطلاع داد و بیان نمود: در مجموع ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات استان ۲۷ موکب در اربعین سال جاری دارد که شامل کربلا و نجف هم می شود.
وی اعزام زائرین را از راه سازمان حج و زیارت و سامانه سماح دانست و تصریح کرد: هر موکب بین ۵۰ تا ۸۰ خادم اربعین دارد که اسکان و پذیرایی از زائرین را انجام می دهند.
دوهندو، ضمن اشاره به برنامه ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات در خصوص نذر سالانه ۷۵۰۰ تومانی هر ایرانی، خاطرنشان کرد: با عنایت به شرایط سخت اقتصادی و مسائل کرونا، مردم ولایی گیلان پارسال چهار میلیارد و ۵۵۰ میلیون تومان نذر بازسازی عتبات عالیات کردند.
رئیس ستاد بازسازی عتبات گیلان، با تکیه بر ضرورت هزینه شدن نذر در محل نذر، اظهار داشت: حتی یک ریال از نذورات عتبات عالیات از کشور خارج نمی گردد و کلیه مصالح و لوازم را در ایران خریداری و سپس به عراق منتقل می نماییم که در نتیجه شاهد رونق اقتصاد و اشتغال خواهیم بود.
منبع:

1401/04/15
14:23:59
5.0 / 5
155
تگهای خبر: آستارا , اقتصادی , خرید , رشت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲