عضو ستاد ملی پیشگیری از تب كریمه كنگو عنوان كرد

۱۴ استان درگیر کریمه کنگو

۱۴ استان درگیر کریمه کنگو

به گزارش شمال برگ از گیلان عضو ستاد ملی پیش گیری از تب کریمه کنگو، با اعلان اینکه خوشبختانه همه بیماران در استان گیلان مداوا شدند و فوتی نداشتیم، اضافه کرد: حدود 14 استان در سطح کشور درگیر بیماری تب کریمه کنگو هستند.


دکتر امین اسدی در حاشیه بازدید از دامداری های شهرستان رودسر، با اعلان اینکه شهرستان رودسر بیشترین درگیری را با بیماری تب کریمه کنگو دارد، اظهار نمود: تا امروز هفت نفر در این شهرستان به بیماری مبتلا شدند.
وی با اعلان اینکه خوشبختانه همه بیماران در رودسر مداوا شدند و فوتی نداشتیم، اضافه کرد: حدود ۱۴ استان در سطح کشور درگیر بیماری تب کریمه کنگو هستند، اما شهرستان رودسر در گیلان بیشترین موارد را دارد.
عضو ستاد ملی پیش گیری از تب کریمه کنگو، از مردم خواست به سفارش های بهداشتی هنگام خرید و مصرف گوشت دام توجه نمایند و اظهار داشت: برای گوشت هایی که تحت نظارت سازمان دامپزشکی در قصابی ها و هایپرمارکت ها به دست مردم می رسد، جای هیچگونه نگرانی درباره تب کریمه کنگو نیست.
اسدی، با اعلان اینکه ذبح خارج از کشتارگاه درباره بیماری تب کریمه کنگو خطرساز است، اشاره کرد: مردم حتما به سفارش ها توجه نمایند و خصوصاً در روزهای عید قربان به مراکز تحت تایید دامپزشکی عرضه دام مراجعه داشته باشند.
وی با اشاره به سفارش های بهداشتی نگهداری گوشت قربانی، افزود: بعد از ذبح دام حتما گوشت قربانی به مدت ۲۴ ساعت در یخچال نگهداری شود تا از سلامت گوشت اطمینان حاصل کنید.
منبع:

1401/04/13
20:10:34
5.0 / 5
171
تگهای خبر: خرید , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳