برق ادارات پرمصرف گیلان قطع شد

برق ادارات پرمصرف گیلان قطع شد

به گزارش شمال برگ از گیلان مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان اظهار داشت: برق ادارات و دستگاههای اجرایی پرمصرف گیلان قطع شد.


محمدتقی مهدی زاده در جمع خبرنگاران از اجرای مرحله اول قطع برق ادارات پرمصرف در سه شهر استان اطلاع داد و اظهار داشت: از آغاز سالجاری مصرف برق ادارات و دستگاههای اجرایی با دقت مورد پایش قرار گرفته است و بر این اساس برق اداره دارایی و امور مالیاتی لنگرود، تأمین اجتماعی آستانه اشرفیه و بندر ماهیگیری آستارا قطع شد.
وی تصریح کرد: طی سالیان گذشته وضعیت صنعت برق بسیار ویژه و حساس است و ناترازی بین تولید و مصرف برق چشم گیر است.
مهدی زاده ضمن اشاره به دستورالعمل های ارسالی از جانب شرکت توانیر در خصوص پایش مصرف برق ادارات و دستگاه ها اضافه کرد: این مشترکین ملزم به کاهش ۳۰ درصدی مصرف برق در ساعات اداری و همینطور کاهش مصرف به میزان ۶۰ درصد در ساعت غیر اداری نسبت به مصرف سال قبل هستند.
مدیرعامل شرکت توزیع برق گیلان تصریح کرد: ضمن تشکر از مدیران ادارات، سازمانها و دستگاههای اجرایی که همکاری بسیار خوبی در مصرف بهینه انرژی برق دارند تصریح کرد: هماهنگی لازم با استانداری جهت تشکیل ۱۰۰ اکیپ پایش به منظور بررسی میزان مصرف برق ادارات و دستگاههای اجرایی استان در فصل گرما جهت جلوگیری از خاموشی ها، تشکیل شده و اقدامات قانونی لازم جهت برخورد باسازمانهایی که الگوی مصرف را رعایت نکرده اند اعمال شد.
مهدی زاده خاطرنشان کرد: با عنایت به محدویتهای تولید برق در کل کشور، رعایت الگوی مصرف برق از جانب ادارات و سازمان ها همچون حذف وسایل غیرضرور برقی، بهره گیری از دیزل ژنراتورها، استفاده بهینه و کاهش مصرف سیستمهای سرمایشی در ساعات اوج بار، باید با جدیت صورت پذیرد.
منبع:

1401/04/12
17:11:11
5.0 / 5
177
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲