استاندار گیلان عنوان كرد

تاثیر واردات ابریشم چینی بر کاهش کیفیت فرش ایران

تاثیر واردات ابریشم چینی بر کاهش کیفیت فرش ایران

به گزارش شمال برگ از گیلان استاندار گیلان،  ابریشم چینی وارداتی را نامرغوب دانست که بر کیفیت بافت فرش ابریشمی داخلی تاثیر می گذارد و عنوان کرد:  برای رقابت پذیری فرش ابریشمی کشور در دنیا نیاز است توتستان ها را گسترش دهیم و نوغانداری را رونق ببخشیم.


اسدالله عباسی در نشست مدیران گیلان با نمایندگان عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی که در سالن الغدیر استانداری گیلان برگزار شد، با تاکید بر لزوم صیانت از تالاب انزلی، اظهار داشت: برای نجات تالاب انزلی باید فاضلاب هایی که به این اکوسیستم وارد می شود را ساماندهی نماییم.
وی ادامه داد: در قبال تالاب انزلی باید وظایفمان را درست انجام دهیم.
استاندار گیلان افزود: هم اکنون راندمان میزان آب ما بسیار پایین است و امسال یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون مترمکعب آب نیاز داشتیم، اما فقط ۸۰۰ میلیون مترمکعب آب ذخیره داریم.
عباسی با اعلان اینکه شیوه فعلی مصرف هدررفت آب را کم نمی کند، اظهار داشت: انتظار داریم دو وزارتخانه نیرو و جهاد کشاورزی همکاری بیشتری داشته باشند.
وی اشاره کرد: در آبرسانی و مکانیزاسیون و بهسازی شالیکوبی ها و دیگر زنجیره های کشاورزی باید کارهای جدیدی صورت گیرد تا هزینه تولید برنج را کاهش دهیم.
استاندار گیلان اشاره کرد: هم اکنون از حداکثر ظرفیت ها استفاده نمی نماییم و این امر سبب می شود که قیمت این محصولات مرتب افزایش پیدا کند.
وی اشاره کرد: در بخش وارادت نخ ابریشمی از چین باید توجه داشته باشیم و باید در داخل ابریشم خوب تولید نماییم تا نیازی به واردات نداشته باشیم.
عباسی ابریشم چینی وارداتی را نامرغوب دانست که بر کیفیت بافت فرش ابریشمی داخلی تاثیر می گذارد و عنوان کرد: برای رقابت پذیری فرش ابریشمی کشور در دنیا نیاز است توتستان ها را گسترش دهیم و نوغانداری را رونق ببخشیم.
استاندار گیلان اشاره کرد: طرح های نادرست لطمه جبران ناپذیر به بخش تولید می زند و باید در ارائه طرح ها و برنامه ها دقت نماییم.
وی تصریح کرد: در بخش شیلات گیلان نیز ضعیف عمل شده و فقط از ظرفیت ۳۰ تا ۴۰ درصدی دریای خزر در زمینه شیلات استفاده می نماییم.
منبع:

1401/04/10
13:29:21
5.0 / 5
188
تگهای خبر: تولید , دریا , زمین , كشاورزی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲