رئیس بنیاد شهید:

شهید بهشتی در مظلومیت به سر می برد

شهید بهشتی در مظلومیت به سر می برد

به گزارش شمال برگ از گیلان رییس بنیاد شهید اظهار داشت: شهید بهشتی در مظلومیت عجیبی به سر می برد و دشمنان پس از چندین سال ترور معنوی و شخصیتی ایشان مجبور به حذف فیزیکی او و یارانش شدند، برای اینکه نمی توانستند منطق خودشان را به کرسی بنشانند.


سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی در مراسم بزرگداشت یاد و خاطره شهدای هفتم تیر که در مصلی امام خمینی(ره) رشت برگزار شد، از شهدای هفتم تیر به عنوان شناخته ترین شخصیت های نظام اسلامی یاد کرد و اظهار داشت: ملت بزرگ ایران در هفته ای که به عنوان «بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی» نامگذاری شده با حوادث گوناگونی از ترور شخصیت های برجسته نظام گرفته تا کشتار مردم بی گناه رو به رو شدند.
وی با اعلان اینکه هواپیمای غیر نظامی ایران مورد به هدف خوردن موشک ناو آمریکایی در خلیج فارس قرار گرفت، اضافه کرد: بمباران شیمیایی سردشت نمونه دیگری از جنایت مقابل ملت ایران است؛ مردم غیر نظامی که مشغول زندگی خودشان بودند بمباران شیمیایی شدند و آثار آن پس از ۳۰ سال هنوز در خانواده های این شهر دیده می شود.
معاون رییس جمهور، تمام حوادث و اتفاقات و جنایات در حق ملت ایران را از ناحیه قدرتی دانست که نمی خواست یک کشور به استقلال برسد و اظهار نمود: آمریکا علاقه نداشت حکومتی که یک درصد خاک جهان و یک درصد جمعیت جهان را دارد خارج از سلطه او تشکیل گردد و زندگی مستقل داشته باشد و خودش برای خودش تصمیم بگیرد.
قاضی زاده با اشاره به تحریف تاریخ توسط رسانه های قلم به مزد و شخصیت های وابسته به ظاهر متشخص، اشاره کرد: به جهت اینکه دست تحریفگران رو شود، باید به تبیین جنایت های آمریکا در حق ملت ایران بپردازیم.
وی با اعلان اینکه تعدادی از افراد راه گشایش زندگی مردم را در بازگشت به اردوگاه غرب و وابستگی باردیگر به آمریکا می دانند، عنوان کرد: باید در ابتدا به چند پرسش پاسخ دهیم که آیا ما به آمریکا حمله کردیم؟، آیا ما قسمتی از خاک آمریکا را گرفتیم؟ آیا ما آمریکا را تحریم کردیم و حساب ها و معاملات بانکی آنان را بستیم و جلوی صادرات نفت و گاز آنان را گرفتیم؟ و...
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به فاصله هزاران کیلومتری ایران از آمریکا، تصریح کرد: بااینکه آمریکا کشوری جدید است و قدمت ندارد، اما در طول تاریخ هفت هزار ساله ایران هیچگونه هجومی از جانب ما نسبت به آنان صورت نگرفته، اما این همه جنایت در حق ملت ایران با مجوز آمریکا و مطابق با خواست آنان رخ داده است.
وی جنایت آمریکا در حق ایران را در صحنه نبرد رو در رو ندانست و افزود: حتی در جنگ ایران و عراق نیز شاهد تعرض آمریکا به سکوهای نفتی ایران به نفع عراق بودیم و با سلاح ها و اطلاعاتشان به کمک صدام آمدند.
قاضی زاده با اشاره به جنایات عمومی آمریکا، اظهار داشت: آمریکا برای لطمه زدن به نظام اسلامی از هر طریقی ولو کشتار مردم بی گناه دریغ نمی کند پس وقتی نتوانستند به هیئت حاکمه کشور و شخصیت های بزرگی مانند شهید بهشتی پاسخ دهند، دست به حذف فیزیکی آنان زدند. شهید بهشتی در مظلومیت عجیبی به سر می برد و دشمنان پس از چندین سال ترور معنوی و شخصیتی ایشان مجبور به حذف فیزیکی او و یارانش شدند، برای اینکه نمی توانستند منطق خودشان را به کرسی بنشانند.
وی افزود: امروز نیز انواع و اقسام رسانه ها شبانه روزی درحال بمباران افکار عمومی ملت ایران و مردم جهان هستند تا چهره ای خشن، بی منطق، دور از صلح و سازش و اهل جنگ و درگیری از نظام مقدس و صلح طلب ما نشان دهند.
معاون رییس جمهور با اشاره به مداخله آمریکا در روابط ایران با همسایگان و سنگ اندازی در راه صادرات و تردد و ترانزیت و... از کشور، تصریح کرد: ما به آمریکا ظلم نکردیم و این آمریکا بوده که در حق ملت ایران ظلم روا داشته، برای اینکه منطق زورگویان این است که از هر ابزاری برای خفیف و ذلیل کردن مردم جهان استفاده کنند و پس عزت و استقلال ملت ها آنان را به خشم می آورد. ملت بزرگ ایران حاضر است پای انقلاب و نظام خود خون دهد و سختی ها را به جان بخرد و سال ها در صحنه مبارزه بماند اما ذلیل نشود، برای اینکه عزتش را الهی و از ناحیه کلمه توحید می داند و ایمان دارد که در معرض آزمایش خداوند است.
وی عزت و قدرت و اعتماد به نفس ایران اسلامی را ناشی از تکیه به خداوند دانست و بیان کرد: کسی که به خدا تکیه می کند در هیچ زمان و مکانی و در مقابل هیچ قدرتی ذلیل نمی گردد و طبق وعده الهی در قرآن، از امدادهای معنوی بهره می برد.
قاضی زاده، با اشاره به ادعا و تظاهر آمریکا در دفاع از حقوق ملت ها، اشاره کرد: آمریکا مسئله حقوق بانوان و قومیت ها و مذاهب را مطرح می کند و برای کودکان ما سند ۲۰۳۰ ارائه می دهد، اما در خاک کشور خودش و سایر کشورها حقوق بشر را نقض می کند، برای اینکه ریاکاری و دروغ گویی و پررویی خاصیت استکبار جهانی است.
رئیس بنیاد شهید حادثه هفتم تیر را نمونه ریاکاری و دروغ گویی و پررویی استکبار جهانی دانست و اظهار داشت: آمریکا با وقاحت از حقوق بشر سخن می گوید و خلاف آن عمل می کند و خودش بمب اتم دارد و اجازه نمی دهد ما صنعت هسته ای داشته باشیم. زمانی که جهان درگیر کرونا بود و وضعیت واکسن خوب نبود، آمریکا اجازه ورود بیوراکتور جهت کشت سلول را به ایران نداد، در صورتیکه تولید و تزریق واکسن جزو انسانی ترین امور در دنیاست و خدمت به بشر شمرده می شود پس دانشمندان ایرانی روشی دیگر را برای تولید واکسن انتخاب کردند و موفق شدیم.
وی با اعلان اینکه مدرنیته مد نظر غرب بر طبق علم و حقوق پیش می رود، عنوان کرد: دریچه نگاه غرب به علم و حقوق ایجاد یک شبکه سلطه جهانی است. در گذشته شاهد استعمار کهنه بودیم و قدرت ها دخالت مستقیم و نظامی در امور کشورها می کردند و سپس به سمت حکومت های دست نشانده و رژیم های وابسته رفتند، اما استعمار جدید استعمار حقوقی است و نظام های حقوقی وابسته به نظام سلطه همچون شورای امنیت و سازمان ملل و آژانس بین المللی انرژی اتمی و FATF و... اهداف استکبار را دنبال می کنند.
معاون رییس جمهور با اشاره به تبدیل شبکه سلطه و دیکتاتوری جهانی به نظام به ظاهر حقوقی، اشاره کرد: به جهت اینکه ملت های مستقل جهان را منزوی و وابسته و پشیمان کنند این نظام حقوقی را تشکیل دادند پس راه مقابله با این جریان، پرچمداری یک جریان مردمی با پیوندهای اجتماعی قوی در جهان است؛ کاری که گفتمان و مکتب امام خمینی(ره) کرد.
قاضی زاده با اعلان اینکه استکبارستیزی امام در کشورهای مسلمان و غیر مسلمان طرفدار دارد، اظهار نمود: ۴۰ سال است که نظام سلطه با تمام هیمنه استکباری و نظامی خود نتوانسته کاری از پیش ببرد. تاریخ ملت ایران نیز نشان میدهد که هیچ گاه در مقابل دشمن خارجی شکست نخوردیم؛ مگر بواسطه خیانت داخلی ها.
وی خیانت شخصیت های موثر را عامل شکست تمدن ها دانست و بیان کرد: پیروزی ملت ایران قطعی است، اگر مراقب درون باشیم. ترور شهیدان بهشتی و رجایی و با هنر و... به دست افرادی صورت گرفت که نفوذی بودند و باید مراقب نفوذی ها باشیم؛ البته گاهی نفوذی ها می دانند نفوذی هستند و گاهی مرعوب تمدن و تفکر غرب می شوند و با وابستگی فرهنگی و اجتماعی و امنیتی ناخواسته کار نفوذی ها را انجام می دهند و عملا ستون پنجم غرب می شوند پس باید استواری درونی داشته باشیم و اهتمام نماییم در صراط مستقیم بمانیم و استقامت نماییم تا امداد الهی نصیب ما شود.




منبع:

1401/04/07
08:58:19
5.0 / 5
149
تگهای خبر: تولید , رشت , صنعت , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳