ظهور خوشه طلایی برنج در ۶ شهرستان گیلان

ظهور خوشه طلایی برنج در ۶ شهرستان گیلان

به گزارش شمال برگ از گیلان رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان اظهار داشت: در شش شهرستان استان ظهور خوشه های طلایی برنج گزارش شده است.


صالح محمدی در گفت و گو با ایسنا از وجین ۹۶ درصدی شالیزارهای استان آگاهی داد و اظهار داشت: خوشه زنی ساقه های طلایی برنج در بعضی از شالیزارهای استان گزارش شده است.
وی با اعلان اینکه تا حالا در شش شهرستان گیلان شاهد خوشه دهی برنج هستیم اضافه کرد: در شهرستان های شرق استان بیشتر مشاهده شده است.
محمدی افزود: نوبت بندی آب هم در حال انجام می باشد و از آنجا که شالیزارها به فاز زایشی نزدیک می شوند، دیگر نیاز به غرقابی نیست.
رییس سازمان جهاد کشاورزی گیلان اظهار داشت: با رعایت تقوم زراعی با بهره گیری از منابع آبی موجود بوسیله آبیاری تناوبی امیدواریم فصل زراعی به را به خوبی به انتها برسانم.
وی اضافه کرد: باتوجه به بارش های کم امسال، باید آب را بصورت بهینه مصرف می کردیم و خوشبختانه کشاورزان همکاری خوبی داشتند.
محمدی اظهار داشت: گیلان بزرگترین تولیدکننده ارقام بومی و باکیفیت برنج در کشور است که رتبه نخست کشور را از نظر سطح زیرکشت و رتبه دوم تولید برنج کشور را به خود مختص کرده است.
منبع:

1401/04/04
16:54:46
5.0 / 5
176
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵